Klopp sa vrátil do Dortmundu, s Liverpoolom si odniesol remízu 1:1

Tréner Liverpoolu Jürgen Klopp tlieska fanúšikom po zápase švrťfinále Európskej ligy proti Dortmundu. Foto - AP
Tréner Liverpoolu Jürgen Klopp tlieska fanúšikom po zápase švrťfinále Európskej ligy proti Dortmundu. Foto – AP

Liverpool stále neprehral v tomto ročníku Európskej ligy ani jeden zápas.

Borussia Dortmund – Liverpool 1:1
Gól: 47. Hummels – 36. Origi

Štvrťfinálový zápas Európskej ligy Borussie Dortmund proti Liverpoolu sa skončil remízou 1:1. Liverpool tak pokračuje v sérii bez prehry v tomto ročníku európskej súťaže. Slovenský obranca Martin Škrtel nebol ani medzi náhradníkmi.

Atraktívnosť zápasu zvýšil aj súčasný tréner Liverpoolu Jürgen Klopp, ktorý pôsobil na lavičke Borussie sedem rokov, získal dva bundesligové tituly a dostal sa do finále Ligy majstrov. Jeho bývalý zamestnávateľ mu ešte pred zápasom na štadióne prichystal prekvapenie – tabuľu so šípkou, ktorá smerovala k šatniam hostí.

80-tisíc fanúšikov Liverpoolu a Dortmundu si spolu pred zápasom zaspievali známu hymnu You Will Never Walk Alone.

Učebnicový pressing

Oba tímy predvádzali učebnicový pressing. Síce často strácali loptu, no hneď po strate dostupovali k hráčom a neustále napádali súperovu rozohrávku. Bojovnosť a túžba po výhre tiež priniesli tvrdú hru a mnoho súbojov.

Klopp postavil nečakane do útoku namiesto Sturridgea Divocka Origiho a belgický útočník sa dokázal gólovo presadiť v prvom polčase síce nedôraznou strelou, no loptu tečoval k ľavej tyči brániaci Piszczek. Origi mal po góle ďalšiu veľkú šancu na skórovanie, no loptu trafil iba do brankára Romana Weidenfellera.

Origiho gól:

Hummelsa neustrážili

Tréner Klopp pozná zo súčasnej súpisky Dortmundu dôverne až 16 hráčov, a tak vedel svojich zverencov na zápas dobre prichystať.

Obrana Liverpoolu fungovala výborne celý zápas, najmä Sakho a Lovren, no práve obaja menovaní si nedali pozor na Hummelsa, ktorý vyrovnal na 1:1 hneď po prestávke. Nemecký futbalista je pritom známy práve tým, že sa dokáže presadiť po štandardných situáciach.