Denník N

Sagan predviedol perfektný uhýbací manéver, nezhodil ho ani padajúci Cancellara

Foto: Twitter/Paris_Roubaix
Foto: Twitter/Paris_Roubaix

Víťazom Paríž-Roubaix sa stal nečakane 37-ročný Austrálčan Matthew Hayman, Sagan skončil jedenásty. Boonenovi sa nepodarilo získať rekordnú piatu výhru.

Peter Sagan skončil na 11. mieste na cyklistickom monumente Paríž-Roubaix. Slovenský cyklista doplatil na pády, ktoré rozdelili hlavné pole na dve skupiny, chýbala mu pomoc tímu a cieľom prešiel na 11. mieste.

Po výhre pretekov Gent – Wevelgem a Okolo Flámska sa mu tak nepodarilo získať tri víťazstvá v rade.

Víťazom klasiky Paríž-Roubaix sa stal nečakane Matthew Hayman, pre 37-ročného Austrálčana je to iba druhé víťazstvo v profesionálnej kariére. Belgičanovi Tomovi Boonenovi sa nepodarilo získať rekordnú piatu výhru.

Pretekári prešli na klasike nazývanej aj „peklo severu“ až dvadsaťsedem úsekov po dlažobných kockách.

Cez Cancellarov bicykel prešiel bez pádu

Sagan predviedol 45 km pred koncom výborné technické schopnosti na bicykli, keď tesne pred ním spadol Fabian Cancellara a majster sveta ukázal, že je aj majstrom v ovládaní bicykla. Pohotovo sa odopol z pedálov a prešiel priamo cez Cancellarov bicykel.

„Nevedel som, že viem lietať,“ napísal Sagan na Twitteri.


Chýbala podpora tímu

Saganovi chýbala vo Francúzsku podpora jeho tímu, a keďže 100 km pred koncom strácal na vedúcu skupinu viac ako minútu, musel zrýchliť.  Na pomoc mu prišiel brat Juraj. „Peter tam zostal sám, no je dôležité, že za ním prišiel brat Juraj, ktorý ho určite potiahne,“ hovoril počas pretekov športový riaditeľ tímu Tinkoff Ján Valach.

Napokon sa Peter Sagan rozhodol pre spoluprácu s Cancellarom, spolu dobiehali únik, no po páde Švajčiara 45 km pred koncom zostal Sagan opäť sám. Na vedúcu skupinu sa už nedotiahol a napokon skončil na 11. mieste.

Na francúzskej klasike mal špeciálne upravený bicykel, na ktorom si zvolil mechanické radenie, pretože elektronické sa môže jazdou po kockách poškodiť. Minulý rok skončil na 23. mieste práve pre technické problémy s prehadzovačkou, keď päť kilometrov pred cieľom musel meniť bicykel a prišiel o možnosť bojovať o výhru.

Výsledky Paríž-Roubaix:

1. Mathew Hayman (Aus) Orica-GreenEdge 05:51:53
2. Tom Boonen (Bel) Etixx – Quick-Step
3. Ian Stannard (GBr) Team Sky
4. Sep Vanmarcke (Bel) Team LottoNl-Jumbo
5. Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 00:00:03
6. Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling 00:01:00
7. Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
8. Aleksejs Saramotins (Lat) IAM Cycling
9. Imanol Erviti Ollo (Spa) Movistar Team 00:01:07
10. Adrien Petit (Fra) Direct Energie 00:01:20
11. Peter Sagan (Svk) Tinkoff

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie