Fantastický výkon Ronalda, hetrikom vystrieľal Realu semifinále LM

Portugalčan strelil svoj 14. 15. a 16. gól v aktuálnom ročníku Ligy majstrov. Je najlepším strelcom sezóny a zároveň najúspešnejším zakončovateľom v histórii súťaže.

Odvetné štvrťfinále Ligy majstrov
Real Madrid – Wolfsburg 3:0 (2:0)

Góly: 17. Ronaldo, 18. Ronaldo, 78. Ronaldo
Prvý zápas 0:2, do semifinále postupuje Real Madrid

Cristiano Ronaldo strelil Wolfsburgu tri góly a zabezpečil Realu Madrid postup do semifinále Ligy majstrov. Real síce prehral v prvom zápase 0:2, v domácej odvete však zvládol náročnú úlohu, vďaka Ronaldovi vyhral 3:0 a udržal sa v súťaži.

Portugalčan odohral v Madride vynikajúci zápas. V prvom polčase strelil v rozpätí necelej minúty a pol dva góly, čím vyrovnal sumárne skóre na 2:2 a následne v 78. minúte z priameho kopu rozhodol o postupe Realu Madrid.

Španielsky veľkoklub pritom v posledných ôsmych prípadoch vypadol vždy, keď prehral prvý zápas.

Tri góly Ronalda

Jednostranná odveta

Na základe výkonu v odvete si Real postup do semifinále zaslúžil. Od úvodu stretnutia bol aktívnejší, hral s odhodlaním a dynamikou a neuspokojil sa s vedením 2:0, ktoré mu garantovalo predĺženie.

Nepretržite sa tlačil pred bránu Wolfsburgu a druhý polčas sa hral prakticky na jednej polovici. Mal prevahu, šance a hlavne Ronalda, ktorý mu gólmi z 17. 18. a 78. minúty vystrieľal postup.

Vraj strieľa zbytočné góly

Kanonierovi Realu Madrid pritom fanúšikovia dlhodobo vyčítajú, že strieľa zbytočné góly. Ronaldo totiž často skóroval v zápasoch, keď Real jasne dominoval a triumfoval by aj bez gólového pričinenia svojej najväčšej hviezdy.

V posledných zápasoch však Portugalčan kritiku rázne vyvrátil. Na začiatku apríla strelil gól Barcelone a v 81. minúte rozhodol o výhre Realu v El Clásicu 2:1 a dnes v náročnom štvrťfinále Ligy majstrov odvrátil hetrikom hrozbu vypadnutia a zabezpečil Realu semifinále.

Najlepší v sezóne aj v histórii

Ronaldo strelil v aktuálnej sezóne Ligy majstrov už 16 gólov a je neohrozene najlepším strelcom súťaže. Stačilo mu na to len 10 zápasov.

Portugalčan si zároveň upevnil prvenstvo aj v celkovom streleckom hodnotení súťaže, kde má s 93 gólmi už desaťgólový náskok pred Argentínčanom Lionelom Messim.

Ramos: On je number one

Pre toto víťazstvo sme nechali na ihrisku celú dušu. Sľúbili sme to fanúšikom a oni si to zaslúžili. Cristiano si takisto zaslúžil byť hrdinom tohto magického večera. Realu dáva všetko, on je number one,“ chválil Ronalda kapitán realu Sergio Ramos.

Naopak gólman Wolfsburgu Diego Benaglio neskrýval frustráciu: „Je to pre nás veľké sklamanie. Dokonca sme zvládli druhý gól a nehrali sme zle. Real má však mimoriadne kvalitných a variabilných hráčov a to sa potvrdilo,“ dodal Benaglio v rozhovore pre televíziu Sky.

Vďaka Ronaldovi nebude Real chýbať medzi najlepšou štvorkou súťaže už v šiestej sezóne za sebou. Cez semifinále sa však dostal len raz, keď v ročníku 2013/2014 Ligu majstrov vyhral.