Bayern uhral v Lisabone remízu 2:2 a postúpil do semifinále Ligy majstrov

Müller sa teší z gólu proti Benfice v štvrťfinále Ligy majstrov. Foto - AP
Müller sa teší z gólu proti Benfice v štvrťfinále Ligy majstrov. Foto – AP

Prvý zápas vyhral Bayern 1:0, v semifinále môže naraziť na Atlético Madrid, Manchester City alebo Real Madrid.

Odveta štvrťfinále Ligy majstrov
Benfica Lisabon – Bayern Mníchov 2:2

Góly: 27. Jimenez, 76. Talisca – 38. Vidal, 52. Müller
Prvý zápas 0:1, do semifinále postupuje Bayern Mníchov

Semifinálisti Ligy majstrov: Atlético Madrid, Bayern Mníchov, Manchester City, Real Madrid

Bayern Mníchov vyradil Benficu z Ligy majstrov a po remíze 2:2 v Lisabone postúpil do semifinále, prvý zápas vyhral Bayern 1:0.

Bayern odštartoval v Lisabone napriek jednogólovému náskoku z prvého duelu aktívne. Rýchlymi kombináciami udržal domácich pod tlakom a mal zápas pevne v rukách, no agilný Müller sa v dobrej šanci z 20. minúty nepresadil. Aj preto udrelo na druhej strane, Eliseu poslal loptu do šestnástky, kde sa v tiesni troch hráčov vrátane vybiehajúceho Neuera presadil hlavou Jimenez.

Bayern sa však rýchlo otriasol a vzhľadom na pokračujúci tlak dosiahol obrat. V 38. minúte najskôr poslal odrazenú loptu do siete Vidal a po zmene strán ho dokonal Müller.

Vidalova gólová delovka:

Nemecký šampión neponúkol domácim veľa možností, štvrťhodinu pred koncom si však situáciu mierne skomplikoval, keď vyrovnal Talisca. Keďže Lewandowskému by v prípade žltej karty hrozila stopka v úvodnom semifinále, hosťujúci kouč ho nasadil až na záverečných päť minút, no výsledok sa už nezmenil.