Denník N

Premiér nemá zdravotné problémy prvý raz, roky ho trápi krčná chrbtica

Fico v roku 2014 v Horných Orešanoch po tom, čo si poranil achilovku. Foto – TASR
Fico v roku 2014 v Horných Orešanoch po tom, čo si poranil achilovku. Foto – TASR

Premiér sa po prvý raz na zdravie sťažoval už v roku 2006. Pred prezidentskými voľbami si poranil achilovku, predtým zlomil malíček.

November 2006 – Robert Fico priznal zdravotné problémy už pár mesiacov po tom, čo sa stal po prvý raz premiérom. Zároveň dodával, že má tuhý koreň a zo všetkého sa dostane. Čo mu presne bolo, novinárom prezradiť nechcel. „Je to moja súkromná vec a nebudem s tým nikoho zaťažovať,“ vysvetľoval. Noviny špekulovali o tom, že má problémy s tlakom.

Apríl 2007 – Premiér ruší pracovnú cestu do Južnej Ameriky. Úrad vlády to vysvetlil virózou a vysokou teplotou, nešlo teda o nič vážne.

Február 2008 – Fico zrušil ďalšiu pracovnú cestu, tentoraz do Luxemburska. Úrad vlády to opäť vysvetľoval chrípkou.

September 2008 – Fico si pri futbale zlomil malíček na ľavej ruke, bolo to pri jednom zo zápasov, ktorým otváral svoje známe multifunkčné ihriská. Napriek viacnásobnej zlomenine odcestoval na návštevu Francúzska, i keď na fotografii s vtedajším prezidentom Nicolasom Sarkozym pózoval s obviazanou rukou.

Júl 2009 – Premiér náhle zrušil pracovný program, nezúčastnil sa napríklad spustenia žatvy. Úrad vlády to vtedy po prvý raz vysvetľoval akútnym ochorením krčnej chrbtice. Fico nevedel pohnúť rukou a musel byť na infúziách. Po tomto oznámení Shooty nakreslil známu karikatúru, v ktorej mu lekár vraví, že jeho bolesť krčnej chrbtice je fantómová, lebo na röntgenovej snímke žiadnu chrbticu nemal. Fico sa pre túto kresbu súdil s denníkom SME, v roku 2013 žalobu stiahol.

Február 2014 – Vo finiši kampane pred prezidentskými voľbami si premiér na futbalovom zápase medzi Smerom a Mladými sociálnymi demokratmi v Košiciach zranil achilovku. Odviezli ho na traumatologické oddelenie košickej nemocnice, potom previezli na bratislavské Kramáre a operovali. Nasledujúce týždne musel chodiť o barlách.

Apríl 2014 – Po prezidentských voľbách sa premiérovi ozvalo nielen zranenie nohy, ale aj staré problémy s krčnou chrbticou. Koncom mesiaca sa neukazoval pred novinármi a šéf jeho tlačového odboru Erik Tomáš to vysvetľoval pohybovými problémami pre akútne bolesti chrbtice.

Apríl 2016 – Fico pár hodín pred súdom, kde mal svedčiť v kauze ohovárania ministra Jána Počiatka, oznámil, že sa naň nedostaví. Úrad vlády oznámil, že je chorý, ráno ho však svedkyňa videla pred komplexom Bonaparte v bežeckom oblečení.

Premiérove zdravotné problémy

Slovensko

Teraz najčítanejšie