Real prehral v mestskom derby s Atleticom zahanbujúco 4:0

Smutný Cristiano Ronaldo. Foto - AP
Smutný Cristiano Ronaldo. Foto – AP

Lídrovi španielskej ligy Realu Madrit nepomohol ani návrat Cristiana Ronalda do zostavy po vypršaní dvojzápasového trestu.

Líder španielskej futbalovej ligy Real Madrid prehral v sobotňajšom mestskom derby na pôde Atletica jednoznačne 0:4.

Skóre stretnutia 22. kola Primera division otvoril v 14. minúte Tiago a už o štyri minúty neskôr pridal ďalší gól Vicenteho Calderona Saul Niguez, ktorý krátko pred gólom na 2:0 nahradil zraneného Kokeho.

Realu nepomohol ani návrat portugalského kanoniera Cristiana Ronalda do zostavy po vypršaní dvojzápasového trestu. Hráči „bieleho baletu“ boli v ofenzíve úplne neškodní.

Naopak, v 67. minúte potrestal ďalšiu chybu v ich defenzíve Antoine Griezmann a v 89. minúte stanovil podobu výsledku Mario Mandžukič.

Real nenadviazal na sériu piatich ligových víťazstiev v rade a jeho zaváhanie môže v nedeľu využiť FC Barcelona. V prípade triumfu nad Athleticom Bilbao bude manko katalánskeho klubu na tabuľkového lídra predstavovať už len jeden bod.

Atletico po úspechu v mestskom derby natiahlo víťaznú šnúru na štyri stretnutia a patrí mu v klasifikácii 3. priečka so štvorbodovou stratou na Real.