Predčasné finále Európskej ligy: Liverpool predviedol proti Dortmundu neuveriteľný obrat

Foto - AP
Foto – AP

Klopp s Liverpoolom vyhral 4:3 a postúpil do semifinále. The Reds neprehrali ešte ani jeden zápas v Európskej lige v tomto ročníku súťaže.

Liverpool – Dortmund 4:3 (prvý zápas 1:1)
Góly: 48. Origi, 66. Coutinho, 78. Sakho, 90+1. Lovren – 5. Mkhitaryan,  9. Aubameyang, 57. Reus
Priebeh:  0:1, 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 3:3, 4:3

Jürgen Klopp s Liverpoolom postúpil do semifinále Európskej ligy po výhre 4:3 nad Borussiou Dortmund, prvý zápas sa skončil v Dortmunde remízou 1:1. Oba celky predviedli výborný zápas, ktorý by sa dal označiť predčasným finále v boji o európsky pohár.

Liverpool si postup doslova vybojoval. Do štvrťfinálového zápasu dali hráči úplne všetko a nakoniec sa im podarilo duel otočiť z 1:3 otočil na 4:3 a postúpiť do ďalšieho kola.

Semifinalisti EL: Liverpool, Villarreal, Šachtar, Sevilla

Všetky góly:

Klopp: Bojovali sme ako diabli

„Bolí ma pravá ruka – neviem prečo, asi ma niekto počas osláv udrel. Je to skvelý večer, na ktorý nikdy nezabudnem. Bojovali sme ako diabli a zaslúžili sme si to. Mali sme aj šťastie,“ povedal tréner Jürgen Klopp hneď po zápase.

The Reds neprehrali ani jeden zápas v Európskej lige v tomto ročníku súťaže. Slovenský obranca Martin Škrtel si odsedel zápas na lavičke náhradníkov.

UEFA Europa League zverejnila na Facebooku fotku s grafom priebehu zápasu:

Slabý úvod

Obaja tréneri zvolili do odvety omnoho ofenzívnejšiu taktiku ako v prvom štvrťfinálovom zápase. Úvod však zvládol oveľa lepšie Dortmund a už po deviatich minútach hry viedol 2:0. Skóre otvoril Mkhitaryan, druhý gól strelil Aubameyang po milimetrovej prihrávke od Reusa.

Po prvej desaťminútovke sa zverenci Jürgena Kloppa spamätali a začali veľmi aktívne útočiť. Vytvorili si mnoho gólových šancí, no nepodarilo sa skórovať Lallanovi ani Origimu. Príležitosti si vytvárali, ale chýbala im presná koncovka. Bolo vidno, že domáci dávali do zápasu skutočne všetko. Z deviatich pokusov v prvom polčase však netrafili bránu ani jedenkrát.

Krásna gólová akcia Liverpoolu

Tak, ako vyšiel Borussii začiatok stretnutia, Liverpoolu vyšiel úvod druhého polčasu. Osem presných prihrávok bez prerušenia viedlo k zníženiu na 1:2. Na konci akcie bol mladý Blegičan Divock Origi, ktorý bez problémov prekonal brankára Weidenfellera.

Odpoveď súpera však prišla rýchlo. Reus opäť zvýšil na rozdiel dvoch gólov po zlyhaní obrany domácich a Liverpool by tak za tohto stavu (1:3) potreboval streliť na postup tri góly.

The Reds sa nevzdávali, v strede poľa vybojovali niekoľko lôpt a ich aktivita vyvrcholila ďalším gólom. Presadil sa Coutinho typicky presnou strelou spoza šestnástky. Duel zdramatizoval v závere Sakho ďalším gólom a Liverpool neustále tlačil súpera.

Gólová akcia Liverpoolu:

Rozhodol Lovren

V prvej minúte nadstaveného času rozhodol o postupe Liverpoolu Lovren, ktorý skóroval hlavičkou po presnom centre Milnera.

Jürgen Klopp tak vyradil tím, v ktorom sám 7 rokov trénoval a dostal sa s ním až do finále Ligy majstrov. V semifinále Európskej ligy sa môže stretnúť s Villarrealom, Šachtarom Doneck alebo FC Sevilla. Žrebovanie dvojíc sa uskutoční vo švajčiarskom Nyone v piatok 15. apríla o 12.30 hod.

Výborná atmosféra

Vyše 42-tisíc fanúšikov Liverpoolu a tritisíc fanúšikov Dortmundu predviedli na štadióne Anfield skvelú atmosféru, keď spoločne pred zápasom spievali známu futbalovú hymnu You Will Never Walk Alone.

Diváci podporovali svoje tímy počas celého zápasu a aj vďaka silnej podpore z hľadiska sa podarilo Liverpoolu predviesť nadpriemerný výkon.

Minútou ticha si pripomenuli hráči i fanúšikovia tragédiu v Hillsborough z 15. apríla 1989. Pred 27 rokmi počas semifinálového zápasu Pohára FA medzi Liverpoolom a Nottinghamom Forest vpustila polícia na preplnenú tribúnu fanúšikov Liverpoolu niekoľko tisíc ďalších fanúšikov. Vypukla obrovská tlačenica, v ktorej bolo ušliapaných 96 ľudí .