Denník N

Sagan mení cestný bicykel za horský, vracia sa na pretekárske trate do lesov

Peter Sagan. Foto – AP
Peter Sagan. Foto – AP

Peter Sagan odjazdí v rámci prípravy dvoje preteky na horských bicykloch, v Česku a Rakúsku.

Peter Sagan vymení cestný bicykel za horský. Po úspechoch na jarných klasikách a pred Tour of California sa chystá slovenský cyklista na dvoje preteky v horskej cyklistike v Česku a Rakúsku.

„Veľmi sa teším z toho, ako sa mi v tejto sezóne darí. Moje výhry na Gent – Wevelgem a Okolo Flámska mi pomohli, necítim žiadny tlak. Takže dúfam, že na chvíľu môžem zísť z cesty a získať nejakú výhru aj s horským bicyklom tak, ako sa mi to darí na ceste.“

Sagan: Bude to zábava

„Bude to určite zábava, opäť jazdiť na horskom bicykli, a som veľmi zvedavý, akú formu ukážem v takýchto pretekoch,“ povedal Sagan.

Sagan bude pretekať v typických farbách svojho tímu Tinkoff, nie v dúhovom drese majstra sveta, ktorý nosí na cestné preteky. Dostal podporu od sponzorov a jazdiť bude na horskom bicykli S-Works Epic od firmy Specialized.

Na tomto bicykli bude Sagan pretekať:

Specialized-Epic

Chcú využiť Saganovu popularitu

„Peter ukázal, že na ceste je hviezdou, a púta na seba veľa pozornosti. Chceme túto príležitosť využiť a osloviť aj fanúšikov horskej cyklistiky,“ povedal generálny manažér Tinkoffu Stefano Feltrin.

„Je to skvelá príležitosť pre Tinkoff, aby sme mali svoj dres a ukázali sa aj v inej disciplíne ako cestnej cyklistike. Veľmi sa tešíme z Petra, že preteky berie vážne a ukáže to najlepšie, čo vie, hoci tieto preteky sú len súčasťou jeho prípravy na dôležité ciele tejto sezóny,“ dodal Feltrin.

Skúsenosti z horského bicykla prenáša na cestu

Sagan dosiahol veľa úspechov ako junior práve na horskom bicykli. V roku 2008 vyhral titul svetového šampióna v talianskom Val di Sole. V tom istom roku skončil druhý na juniorských cyklokrosových majstrovstvách sveta v Trevise a rovnako sa umiestnil v juniorskej verzii Paríž – Roubaix.

Slovák využíva skúsenosti z horskej cyklistiky aj na cestách, čo sme mohli vidieť na Okolo Flámska alebo na Paríž – Roubaix, keď akrobaticky preskočil bicykel Cancellaru, ktorý tesne pred ním spadol. Svoje víťazstvá tiež veľmi rád oslavuje jazdou na zadnom kolese.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie