Vardy skóroval a dostal červenú kartu, Leicester remizoval a je stále tri výhry od titulu

Jamie Vardy (Foto - AP)
Jamie Vardy (Foto – AP)

Leicester remizoval s West Hamom 2:2. Vardy strelil svoj 22. gól v sezóne a spolu s Harrym Kaneom sú najlepšími strelcami ligy.

Leicester – West Ham 1:0
Gól: 18. Vardy, 90+4. Ulloa – 84. Carroll (p), 86. Cresswell

[poll id=“210″]

Leicestru chýbajú stále tri víťazstvá na zisk historicky prvého titulu v anglickej Premier League v 132-ročnej klubovej histórii. Po remíze 2:2 s West Hamom má 8-bodový náskok na čele ligy pred Tottenhamom.

Prvý gól Ranieriho tímu strelil opäť Jamie Vardy, ktorý zaznamenal svoj 22. presný zásah v sezóne a opäť je na čele tabuľky strelcov anglickej ligy spolu s Harrym Kaneom z Tottenhamu.

Druhú žltú kartu dostal za filmovanie

Vardy však zápas proti West Hamu nedohral, pretože dostal dve žlté karty. Prvú videl v prvom polčase za faul a druhú dostal v 55. minúte keď prifilmoval pád v súperovej šestnástke.

Doplatili na vylúčenie

Futbalisti Leicestru napokon doplatili na hru v oslabení a v záverečnej desaťminútovke dostali dva góly v priebehu dvoch minút.

Vyrovnávajúci gól dal v 84. minúte Andy Carroll z penalty po faule Wesa Morgana. Už o dve minúty skóroval Cresswell krásnou strelou z voleja z hranice šestnástky, brankár Schemeichel nemal šancu.

Strelec vyrovnávajúceho gólu Carrol však zahral až priveľmi tvrdo v predĺžení a v šestnástke nedovolene odstavil Schluppa. Rozhodca vytiahol žltú kartu a odpískal pokutový kop, ktorým Ulloa stanovil konečné skóre 2:2.

Cresswellova delovka:

Tri výhry na titul

Leicestru zostávajú do konca sezóny už iba štyri zápasy. Momentálne má na čele ligy 73 bodov a 10-bodový náskok pred najväčším súperom v boji o titul Tottenhamom, ktorý má však jeden zápas k dobru.

Na zisk titulu musia hráči Leicestru vyhrať tri stretnutia. V tom prípade by mali na konte 82 bodov a aj keby Tottenham vyhral všetkých päť zostávajúcich duelov dosiahol by maximálne 80 bodov.