Denník N

Senčák, ktorého odvolali pre stravovací tender, koncom mesiaca v kontrolnom úrade skončí

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker. Foto - TASR
Minister zdravotníctva Tomáš Drucker. Foto – TASR

Spolu so šéfkou Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou koncom apríla skončí na kontrolnom úrade aj dvojka Martin Senčák.

Martin Senčák do konca apríla skončí vo funkcii zástupcu riaditeľky Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Potvrdil to minister zdravotníctva Tomáš Drucker. So Senčákom do budúcna neuvažuje v žiadnej funkcii.

„S pánom Senčákom nemám žiadny pracovný vzťah a jeho pracovný pomer končí k 30. aprílu ako pani Pažinkovej. Ani som neplánoval, ani sme spolu nikdy nerobili. Neviem, kde bude pôsobiť, treba sa opýtať jeho. U mňa sa nezvyknú robiť náhradné miesta,“ povedal Drucker.

Martina Senčáka odvolal bývalý minister zdravotníctva Viliam Čislák z pozície šéfa úradu ministerstva. Dôvodom bola kauza CT, lebo ako šéf úradu ministerstva mohol o nevýhodnom nákupe prístroja v piešťanskej nemocnici vedieť a zabrániť mu.

Na ministerstve však skončil najmä pre tender na stravovacie služby pre nemocnice. Nemocnice v ňom objednávali stravu na viacero rokov za desiatky miliónov eur. Pri takej sume to mala odobriť vláda, nemocnice to však nepredložili, a tým porušili zákon.

Senčák po odchode z ministerstva najskôr ostal v pozícii člena dozornej rady Všeobecnej zdravotnej poisťovne. Po tom, ako o ňom opäť písali médiá, v nej skončil.

Dlho bez práce však neostal. Prijala ho šéfka Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Monika Pažinková a urobila z neho druhého najdôležitejšieho človeka v kontrolnom úrade, ktorý má kontrolovať poisťovne, ale má aj preverovať nemocnice a lekárov, či nepochybili.

Koho minister Drucker za Pažinkovú a Senčáka do Úradu dosadí, nepovedal.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Zdravotníctvo

Slovensko

Teraz najčítanejšie