Leicester vyhral aj bez Vardyho, je už iba dve výhry od historického titulu

Foto – AP
Foto – AP

Leicester porazil Swansea bez problémov 4:0, po jednom góle strelili Mahrez a Albrighton, dvakrát skóroval Ulloa.

Leicester – Swansea 4:0
Góly: 10. Mahrez, 30. Ulloa, 60. Ulloa, 85. Albrighton

[poll id=“210″]

Leicester je už iba dve výhry od zisku historicky prvého titulu v anglickej Premier League v 132-ročnej klubovej histórii.

Zverenci trénera Claudia Ranieriho porazili Swansea jednoznačne 4:0. Skóre otvoril už v 10. minúte Mahrez, ďalšie dva presné zásahy si pripísal Argentínčan Ulloa a päť minút pred koncom strelil gól Albrighton.

Situácia na čele Premier League:

Z V R P B
1 Leicester 35 22 10 3 76
2 Tottenham 34 19 11 4 68

Vyhrali aj bez Vardyho

Do zápasu nenastúpil najlepší strelec Jamie Vardy, ktorý dostal trest za nevhodnú reakciu na červenú kartu v predošlom zápase s West Hamom a je možné, že Futbalová asociácia mu trest predĺži aj na najbližší, veľmi dôležitý a náročný zápas v Manchestri proti United.

Alžírsky reprezentant Riyad Mahrez si vylepšil štatistiky a strelil svoj 17. gól v sezóne, je piatym najlepším strelcom ligy a s 11 asistenciami je najproduktívnejším hráčom Premier League.

Mahrezov gól po veľkej chybe obrancu Swansea Williamsa:

Dve výhry na titul

Leicestru zostávajú do konca sezóny už iba tri zápasy. Momentálne má na čele ligy 76 bodov a 8-bodový náskok pred najväčším súperom v boji o titul Tottenhamom, ktorý má však jeden zápas k dobru.

Na zisk titulu musia hráči Leicestru vyhrať už iba dve stretnutia. V tom prípade by mali na konte 82 bodov a aj keby Tottenham vyhral všetkých päť zostávajúcich duelov, dosiahol by maximálne 80 bodov. Na výhru ligy by im stačila aj kombinácia jednej výhry a dvoch remíz – v tom prípade by dosiahli 81 bodov.