Krásne gólové sólo Nigueza rozhodlo o výhre Atlética nad Bayernom

Hráči Atletica Madrid sa tešia z gólu Nigueza v semifinále Ligy majstrov proti Bayernu. Foto - AP
Hráči Atletica Madrid sa tešia z gólu Nigueza v semifinále Ligy majstrov proti Bayernu. Foto – AP

Držanie lopty na úrovni 69 percent Bayernu nestačilo a s Atléticom prehral v Madride 0:1. Brankár Oblak predviedol niekoľko výborných zákrokov.

Atlético Madrid – Bayern Mníchov 1:0
Gól: 11. Niguez

Atlético vyhralo v Madride nad Bayernom Mníchov 1:0 v prvom zápase semifinále Ligy majstrov. Manchester City včera remizoval s Realom Madrid 0:0.

O víťazstve domácich rozhodol Saul Niguez, ktorý v prvom polčase zakončil gólom krásnu individuálnu akciu. Španielsky záložník predviedol svoje technické zručnosti, prešiel cez štyroch brániacich hráčov a sólo zakončil presnou strelou k ľavej žrdi, na ktorú nedosiahol ani skúsený gólman Neuer.

Niguezovo gólové sólo:

Držanie lopty nestačilo

Hráči Bayernu predvádzali typickú taktiku držania lopty a loptu mali na kopačkách omnoho viac ako Španieli (31 percent – 69 percent).

Zverenci Pepa Guardiolu v druhom polčase zvýšili aktivitu, no brankár Oblak predviedol niekoľko výborných zákrokov a loptu za svoj chrbát nepustil.

Nečakanú šancu skórovať mal Alaba, ktorý vystrelil z vyše 30 metrov a trafil do hornej žrde Oblakovej brány. Slovinský brankár musel zasahovať aj pri tvrdej strele Vidala a napokon si udržal čisté konto už po ôsmykrát v zápase Ligy majstrov.

Alabova strela:

Torres trafil tyčku

Keďže Nemci hrali ofenzívne a držali loptu, futbalisti Atlética sa snažili zodpovedne brániť a ohrozovať súpera z protiútokov.

Skóre mohol zvýšiť Fernando Torres, ktorý si výborne nabehol na prihrávku od Griezmana, zasekol si loptu, ale trafil iba ľavú žrď a dorážku Kokeho chytil brankár Neuer.

Zverenci Diega Simeoneho zvládli záverečný tlak Bayernu a do Mníchova budú cestovať s jednogólovým náskokom.