Atletico Madrid je prvým finalistom Ligy majstrov

Foto - AP
Foto – AP

Atletico síce v Mníchove prehralo s Bayernom 1:2, ale postúpilo vďaka strelenému gólu na ihrisku súpera a výhre prvého semifinálového zápasu (1:0).

Bayern Mníchov – Atletico Madrid 2:1 (prvý zápas 0:1)
Góly: 31. Alonso, 74. Lewandowski – 54. Griezmann

Atletico Madrid je prvým finalistom Ligy majstrov. V odvetnom zápase semifinále proti Bayernu síce prehralo v Mníchove 1:2, ale postup si zabezpečilo vďaka strelenému gólu na ihrisku súpera a výhre v prvom semifinálovom zápase.

Futbalisti Bayernu vyhrávali po prvom polčase s Atleticom Madrid 1:0. Skóre otvoril Xabi Alonso v 31. minúte po priamom kope a teči Jose Mariu Gimeneza. O tri minúty nepremenil Thomas Müller penaltu po faule Gimeneza na Javiho Martineza, jeho pokutový kop pohotovo chytil brankár Oblak.

Alonsov gól z priameho kopu:

Napriek veľkej prevahe Bayernu v držaní lopty i počte striel sa podarilo zverencom Diega Simeoneho vyrovnať. V 54. minúte sa dostali do protiútoku a Torres predviedol výbornú presnú prihrávku na Griezmanna, ktorý bez problémov prekonal Neuera.

Griezmannov gól:

Vedenie sa podarilo opäť získať domácim hráčom po góle Lewandowskeho, no na postup by potrebovali skórovať ešte jedenkrát. Slovinský brankár Atletica Oblak však predviedol niekoľko výborných zákrokov a pomohol tak svojmu tímu k postupu do finále Ligy majstrov.

Lewandowskeho gól:

O druhom finalistovi rozhodne zajtrajší zápas Real Madrid – Manchester City, pričom prvý zápas sa skončil v Manchestri bezgólovou remízou.