Denník N

Bankár sveta s chúťkami zvrhlého kupliara

DSK. Vplyvný muž, ktorého zosadil burlivý sexuálny život. FOTO - TASR
DSK. Vplyvný muž, ktorého zosadil burlivý sexuálny život. FOTO – TASR

Dominique Strauss-Kahn (65) miluje moc a kontrolu. Finančníctvo a politika sú jeho vášňami, ešte radšej však má sex. Tak veľmi, že ho vinia z kupliarstva.

Francúzi si nikdy nerobili ťažkú hlavu z toho, že ich politici či iné verejne známe osoby mali sexuálne aféry. Vždy im boli na smiech ,,puritánski“ Američania, ktorých trápi partnerská vernosť či sexuálna zdržanlivosť.

Dominique Strauss-Kahn bol vo Francúzsku známy ako ten, čo má ,,problém udržať svoj zips zatiahnutý“.

To vyvolávalo úškrn, nezáujem, možno moralizovanie a zhnusenie, ale nikdy nie verejné odsúdenie. Teraz by to však mohlo byť inak. Strauss-Kahnovi hrozí desať rokov väzenia za kupliarstvo.

Prípad Carlton

Tak v médiách nazvali práve prebiehajúci proces s viacerými vysokopostavenými občanmi, ktorí mali podobné chúťky ako Strauss-Kahn.

Na večierkoch pikantne opisovaných vo francúzskej tlači sa odohrával skupinový sex, samotný Strauss-Kahn sa vraj nechal naraz uspokojovať ôsmimi ženami. Jedna z účastníčok týchto orgií o ňom hovorí ako o mužovi, ktoré svoje sexuálne ,,partnerky“ považoval za kus mäsa.

Strauss- Kahn nikdy nespochybňoval tvrdenia, že má veľmi slobodomyseľný postoj k sexu a že uznáva praktiky, ktoré niektorí ľudia považujú za zvrhlé. Vždy však trval na tom, že nevedel, že ženy na jeho priateľmi organizovaných orgiách boli prostitútky. Ešte o tom aj žartoval v zmysle, že keď sú ľudia nahí, nedá sa odhadnúť, aká je ich profesia.

Nie, nemôžeš! Jeden z mnohých žartov na adresu sexuálneho apetítu Straussa-Kahna na Twitteri.

Prostitúcia ani platenie za sex nie sú vo Francúzsku trestné. Problém je, že Straussa-Kahna a jeho kumpánov vinia z kupliarstva, čo je vážny trestný čin.

Prípad sa odohral v meste Lille, kde ženám postihnutých ekonomickou krízou často nezostáva nič iné, ako si zarábať prostitúciou. Strauss-Kahn je boháč. Narodil sa do bohatej rodiny, vždy nadpriemerne zarábal, nič mu nechýbalo.

Prečo je to problém

Kým mal Strauss-Kahn aféry so ženami na svojej spoločenskej alebo pracovnej úrovni, bralo sa to tak, že podľahli jeho šarmu a vedeli, do čoho idú. To, že uplatňuje svoje predátorské praktiky voči ženám, ktoré sú na úplne opačnom konci rebríčka, sa začína vnímať ako problém aj vo Francúzsku.

Straussovi-Kahnovi sa podarilo uhrať obvinenia chyžnej z newyorského hotela zo sexuálneho obťažovania tým, že jej v tichosti zaplatil odškodné.

Carlton sa však dostal až na súd. Je možné, že Strauss-Kahn napokon nepôjde do basy. Dá sa očakávať, že jeho obhajoba sa bude snažiť spochybniť dôveryhodnosť žien, čo s ním išli do postele. Nedá sa vylúčiť, že sa jej to podarí.

Strauss-Kahn zrejme prežije aj to, že noviny sa budú vyžívať v opisoch jeho dobrodružstiev. Asi ťažko však môže dúfať, že sa ešte bude môcť vrátiť do politiky. Na to preukázal až príliš veľa slabosti.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Svet

Teraz najčítanejšie