V Bratislave testujú automat na pôžičky, sľubuje požičať aj za 1800 percent ročne

Pôžičkomat môže byť pre poskytovateľa rýchlych úverov ďalším distribučným kanálom na získavanie nových klientov, vraví analytik.

V nákupnom centre susedí s bankomatmi viacerých bánk. Foto – N

Vyzerá ako bankomat, má priehradky na vydávanie aj príjem peňazí, stojí v tesnej blízkosti bankomatov štyroch bánk, budí dojem, že vám umožní vybrať okamžite peniaze, no bankomat to nie je. V bratislavskom nákupnom centre Saratov umiestnili prvý slovenský automat na pôžičky, ktorý má umožniť miniúvery od 25 do 450 eur.

Oznam na jeho displeji hlási, že automat spustia čoskoro. Na telefonickej infolinke nás informovali, že by mal fungovať už od pondelka 23. mája.

Trochu odlišnú informáciu zaslal Denníku N tím firmy Minihotovost so sídlom v Prahe, ktorá automat prevádzkuje. „Je na reálnom mieste, ale nie je zatiaľ v reálnej prevádzke. Je to prototyp, zatiaľ jediný v strednej Európe. Je testovaný v reálnych podmienkach, meriame na ňom tiež potenciálny dopyt, funkčnosť, hardvér i softvér,“ napísal jeho prevádzkovateľ.

Zatiaľ naň láka letákmi, ktoré distribuoval do schránok. Podľa nich sa pomocou automatu dá bez ručiteľa a preukazovania príjmu, iba s občianskym preukazom získať pôžička do 450 eur, pre nových klientov do 100 eur.

Leták tvrdí, že stačí zadať číslo mobilu a e-mail. „Nemusíte sa s nikým stretávať a všetko vybavíte úplne jednoducho a na jednom mieste,“ sľubuje.

Podľa informácií na automate si treba vybrať výšku úveru, zadať číslo telefónu, mail a oskenovať občiansky preukaz.

Foto - N
Foto – N

Okamžite peniaze asi nedá

Hoci pôžičkový automat vyzerá ako bankomat, ani keď začne fungovať, nedá sa spoliehať na to, že si z neho vyzdvihnete požičané peniaze na počkanie počas nákupu. Aj keď zadáte všetky vyžiadané údaje do tohto stroja, mali by prejsť vyhodnocovaním.

Na infolinke tvrdili, že 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |