Prečo sme s vami nehovorili o návrhoch? Lebo by ste za to niečo chceli, odkazujú Galko a Matovič

V parlamente neprešli prvé návrhy z balíka 40 opatrení SaS a OĽaNO, koalícia sa nechystá podporiť ani jeden.

Lídri SaS. Foto – TASR

Zatiaľ to vyzerá tak, že z balíka 40 návrhov, ktoré predložila opozičná SaS s podporou OĽaNO, koalícia nepodporí ani jeden. Časť koalície odkazuje, že si opozícia za to môže aj sama, lebo o predkladaných návrhoch s nimi nedebatovala.

A už to aj dokazuje v praxi – pár prvých návrhov z balíka, o ktorých sa dnes hlasovalo, neprešlo. Podvečer sa hlasovalo o gastrolístkoch a ďalších zmenách v Zákonníku práce, ale ani tieto návrhy neprešli.

„My nebudeme podporovať opozíciu, a to aj z toho dôvodu, že opozícia nekomunikuje. Keď ja chcem niečo a tobôž ako opozičný poslanec, aby mi prešlo v parlamente, musím s koalíciou komunikovať,“ vysvetľoval dnes poslanec Dušan Jarjabek (Smer). Pripomína exministra zdravotníctva Zajaca, ktorý keď predkladal svoje reformy, chodil po všetkých opozičných kluboch, a jeho zákon nakoniec podporila aj opozícia.

„Ja som známy tým, že neraz podporím aj opozičné zmeny zákonov, ale vždy je podmienka, že ma musí druhá strana osloviť. Takéto masívne predkladanie návrhov je len číry marketing. Keby mali reálny záujem, aby návrhy prešli, tak by nás oslovili,“ povedal Ján Podmanický zo Smeru.

Máme za nimi chodiť kolenačky?

Medzi opozičnými poslancami sa zase hovorí, že časť koalície by časť návrhov aj podporila a mali to byť najmä poslanci z Mosta-Híd, ale zasiahol Robert Fico.

„Máme kolenačky za nimi chodiť? Takýmto spôsobom sa politika nerobí. Zvolili cestu arogancie moci,“ odkazuje Ľubomír Galko z SaS. „My takýto spôsob politiky odmietame, lebo oni sa snažia za to vykšeftovať, že ich budeme menej kritizovať, alebo robia rôzne obštrukcie,“ pokračoval.

Galko hovorí, že predseda strany Sulík o predkladaných návrhoch hovoril

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |