Manchester United vyhral FA Cup, v predĺžení rozhodol krásnym gólom Lingard

Hráči Manchestru United oslavujú výhru FA Cupu. Foto - AP
Hráči Manchestru United oslavujú výhru FA Cupu. Foto – AP

Zverenci Louisa Van Gaala zvíťazili vo finále 2:1 nad Crystal Palace.

Finále FA Cupu
Crystal Palace – Manchester United 1:2
Góly: 78. Puncheon, – 81. Mata, 110. Lingard

Manchestru United sa v tomto ročníku anglickej ligy veľmi nedarilo, no sezónu zakončil úspešne – víťazstvom pohára FA Cup. Zverenci Louisa Van Gaala porazili vo finálovom zápase Crystal Palace 2:1 gólom Juana Matu a v predĺžení rozhodol Jesse Lingard.

Víťazný gól Lingarda v predĺžení:

V prvom polčase dominovali jednoznačne futbalisti United, no v druhej časti súper zlepšil hru a v 78. minúte otvoril skóre gólom Puncheona. Už o tri minúty však vyrovnal Mata a do konca riadneho hracieho času sa výsledok nezmenil.

V predĺžení vylúčil rozhodca obrancu United Smallinga, ktorý predčasne odišiel z ihriska po druhej žltej karte. Rozhodujúci moment prišiel v 20. minúte predĺženia, keď sa dostal v šestnástke k odrazenej lopte a brankárovi Hennesseymu tvrdou strelou nedal šancu.