Policajný šéf volal hliadke, ktorá chcela pokutovať Bašternáka: Nechajte ho tak, je to náš človek

Aktualizované 18:00. Policajti zastavili Bašternáka, keď obiehal cez plnú čiaru. Po telefonáte na neznáme číslo im zavolal nadriadený, aby ho pustili. Informáciu zverejnil Daniel Lipšic. Kaliňák tvrdí, že im nikto netelefonoval, ale dá to prešetriť.

Polícia má pomáhať a chrániť. Foto – ministerstvo vnútra

Bol piatok 29. júna 2012 a hliadka dvoch policajtov mala službu od siedmej rána do siedmej večer. O pol druhej popoludní si na ulici Jaskový rad v Bratislave všimli auto Bugatti Veyron s ŠPZ BA 202 VV. Vodič obiehal cez plnú čiaru. Ohrozil auto, ktoré obiehal, aj auto, ktoré išlo oproti. Bugatti Veyron obehli, zastavili a do vysielačky to nahlásili na centrálu.

Zistili, že vodič je podnikateľ Ladislav Bašternák, ktorý blízko na Tupého ulici býva a sídlia tam aj jeho firmy. V aute sedel nepripútaný. Požiadali ho o doklady a aby vypol motor. Doklady predložil, motor nechal bežať. Bašternák im odvetil, že ak ho vypne, bude mať v kabíne 70 stupňov.

Video: Bašternák policajtom: Čo ma tu buzerujete? (autorka: Martina Pažitková)

 

Ešte raz ho požiadali, aby motor vypol. „No neurobil tak. Následne na to pán Bašternák vystúpil zo svojho vozidla, pričom nám povedal, prečo ho buzerujeme,“ opisujú policajti situáciu v úradnom zázname, ktorý spísali ešte v ten deň a v parlamente ho zverejnil Daniel Lipšic. Policajti mu dali fúkať, bol triezvy. „Následne na nás začal útočiť, že čo sa nám to premieta v našich hlavách, prečo mu dávame fúkať, že on už mal veľa policajných kontrol a nikto mu fúkať nedával.“

Bašternák začal telefonovať. Od policajta si vypýtal jeho meno aj názov útvaru, pod ktorý sú obaja zaradení. „Toto všetko pán Bašternák obratom tlmočil do telefónu a niekomu to rozprával, aby to vybavil.“ Nadiktoval aj evidenčné číslo služobného auta. Po tom, čo dotelefonoval, policajti mu oznámili, že spravil priestupok, za čo mu dávajú pokutu 150 eur.

Podnikateľ tvrdil, že pri sebe nemá hotovosť, a tak mu policajti povedali, že mu zadržia vodičský preukaz a po zaplatení pokuty si ho vyzdvihne. Bašternák odpovedal, aby policajti robili, čo treba.

Video: Kaliňák kryje podvod, opozícia pľuje na vlasť 
Autor: Martina Pažitková

Je to náš človek, neriešme to

Jeden policajt odišiel do auta spisovať papiere. O desať minút mu zazvonil mobil a videl, že mu telefonuje niekto zo služobného policajného čísla. Keď dotelefonoval, povedal kolegovi, že mu volal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Ladislav Bašternák

Robert Kaliňák

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |