Denník N

Na účet Kaliňáka

Foto N – Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Robert Kaliňák nemôže byť ďalej ministrom. Každá ďalšia informácia ukazuje, že jeho svet nie je len svetom kešu a plných kufríkov peňazí, ale najmä: svet Roberta Kaliňáka je ten istý ako svet Ladislava Bašternáka.

Ladislav Bašternák sa za posledné mesiace stal symbolom korupčného vládnutia Smeru. Miliónové podvody na daniach, ktoré Kaliňákova polícia a prokuratúra ani len nevyšetrovali. Pokuty za priestupky v miliónovom aute, ktoré policajti riešia na telefóne, lebo Bašternák „je náš človek“. Miliónový byt premiéra Roberta Fica, ktorý si od Bašternáka prenajíma za kamarátsku cenu, a teraz peniaze, ktoré poletujú medzi Kaliňákom a bývalou Bašternákovou firmou.

Viac podozrení si už človek asi ani nevie a nechce predstaviť. Sieť medzi Kaliňákom a Bašternákom je podstatne pevnejšia ako tá v koalícii.

Video: Kaliňák: Peniaze od firiem Bašternáka som nedostal
(autor: Martina Pažitková)

Napriek tomu je posledná časť príbehu Kaliňákovho konca veľmi dramatická a rozporuplná. O pohybe na účte ministra sme sa dozvedeli len preto, že niekto porušil bankové tajomstvo. V normálnom politickom súboji by to malo byť nepredstaviteľné.

Lenže toto už dávno nie je normálny politický súboj. A tu padá vina opäť na Kaliňáka a jeho premiéra Fica. Boli to práve oni,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Robert Kaliňák

Teraz najčítanejšie