Denník N

Kaliňák kúpil od Bašternáka za 430-tisíc podiel vo firme s miliónovými domami

Kúpou podielu v B.A. Haus získal Kaliňák podiel v bytoch, ktoré susedia s jeho vlastným. Foto N – Tomáš Benedikovič
Kúpou podielu v B.A. Haus získal Kaliňák podiel v bytoch, ktoré susedia s jeho vlastným. Foto N – Tomáš Benedikovič

Ministrovi sa zrejme kúpa nehnuteľností od podozrivého podnikateľa Bašternáka oplatila. Podľa šéfa asociácie realitiek je len hodnota víl vo vlastníctve B.A. Haus od tri a pol do piatich miliónov a firma vlastní aj luxusné byty vo Five Star Residence, ktorej sa týka podozrenie z daňového podvodu.

Investícia 430-tisíc eur Roberta Kaliňáka do kúpy podielu vo firme B.A. Haus od podnikateľa Ladislava Bašternáka podozrivého z daňového podvodu sa zrejme ministrovi vnútra oplatila už na začiatku. Vzhľadom na nehnuteľnosti, ktoré firma vlastní, mohol už na kúpe akcií od premiérovho domáceho zarobiť státisíce eur.

B.A. Haus sa špecializuje na prenájmy luxusných bytov a domov.

Podľa výpisu z katastra vlastní napríklad štvorpodlažný apartmánový dom v bratislavskom Starom Meste pri Horskom parku na Lovinského ulici. Na zastavanej ploche viac ako 300 metrov štvorcových a 730 metroch priľahlých pozemkov by v ňom mali byť tri luxusné apartmány. Dom je momentálne obývaný.

Prezident Národnej asociácie realitných kancelárií Slovenska (NARKS) Ján Palenčár odhaduje hodnotu vily na Lovinského na dva až tri milióny eur.

Vila s luxusnými apartmánmi na Lovinského ulici. Foto N - Tomáš Benedikovič
Vila s luxusnými apartmánmi na Lovinského ulici. Foto N – Tomáš Benedikovič

Kúsok od Bonaparte

Ďalším domom z portfólia Kaliňákovej firmy je vila na neďalekej Ľubinskej ulici neďaleko komplexu Bonaparte a vládneho hotela Bôrik. Sivý dom s popisným číslom deväť spredu nevyzerá veľký, z pohľadu zboku však vidno, že je rozsiahly.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie