Ráno s NHLRáno s NHL: Čo čakať od Slafkovského a bude Nemec pravidelne hrávať v NHL? Predpovede Denníka N pred novou sezónou

Denník NDenník N
Komentáre
Juraj Slafkovský. Foto - TASR/AP
Juraj Slafkovský. Foto – TASR/AP

V utorok 7. októbra v noci odštartovala nová sezóna NHL.

Prečítajte si viac o počúvaní Denníka N.

Na súpiskách tímov sú začiatkom ročníka Slováci Juraj Slafkovský (Montreal), Šimon Nemec (New Jersey), Martin Fehérváry (Washington), Erik Černák (Tampa) a napokon aj Samuel Honzek (Calgary). Klub ho povolal z farmy po tom, ako sa zranil Martin Pospíšil a ďalší útočník Jonathan Huberdeau.

Svoje predpovede, ako bude vyzerať sezóna NHL, napísali reportéri Denníka N Štefan Bugan, Šimon Čop, Matej Ondrišek, Radovan Klein, Pavol Kliment a Martin Kožiak.

Otázky:

  1. Čo čakať od Juraja Slafkovského v tejto sezóne? Nazbiera 60 bodov a dostane sa Montreal opäť do play-off?
  2. Bude Šimon Nemec pravidelne hrávať v NHL?
  3. Ktorý Slovák hrajúci na farme má najväčšiu šancu zahrať si v NHL?
  4. Kto získa Stanleyho pohár?
  5. Ktorý tím bude najslabší v lige?
  6. Ktorý klub pozitívne prekvapí?
  7. Ktorý klub bude najväčším sklamaním?
  8. Kto získa Hartovu trofej pre najužitočnejšieho hráča základnej časti?
  9. Kto získa Calderovu trofej pre najlepšieho nováčika?

Hokejisti Floridy zdolali v úvodný deň základnej časti doma Chicago 3:2. Víťazný gól obhajcov Stanleyho pohára strelil v 50. minúte Jesper Boqvist. Pittsburgh vyhral nad New Yorkom Rangers 3:0 aj vďaka dvom gólom Justina Brazeaua.

V pravidelnej rubrike Ráno s NHL sa venujeme jednej téme z najlepšej hokejovej ligy na svete a prinášame krátky súhrn nočného diania.


1. Čo čakať od Juraja Slafkovského v tejto sezóne? Nazbiera 60 bodov a dostane sa Montreal opäť do play-off?

Štefan Bugan: Slafkovského problémom sú dlhodobo začiatky sezón. Ak tento rok prvé dva-tri mesiace zvládne, môže sa aj bodovo výrazne posunúť. Dal si to v tejto sezóne za prioritu, jeho súhra s Caufieldom a Suzukim je z roka na rok lepšia, preto očakávam, že v tejto sezóne nebude mať také výkonnostné výkyvy. Z hľadiska bodov som ešte o niečo optimistickejší a predpovedám mu sezónu na úrovni 65 – 70 bodov.

Jeho najlepšie výkony prídu až v play-off, do ktorého sa Montreal opäť dostane, hoci hrá vo veľmi ťažkej Atlantickej divízii. Na viac ako jednu vyhranú sériu to ešte stačiť nebude, no Canadiens spravia ďalší krok v budovaní víťazného tímu.

Šimon Čop: Vzhľadom na to, že vstupuje do štvrtej sezóny v NHL, hrá v prvom útoku tímu s rastúcou výkonnosťou a má za sebou dve 50-bodové sezóny, by už 60-bodová sezóna mala byť reálnym očakávaním. A ak by túto métu nedosiahol a neodpútal sa od bodového zisku z predošlých dvoch sezón, už sa dá hovoriť aj o istom sklamaní.

Montrealu už celkom verím. Vlani postupom prekvapili, ale dokázali, že majú na to, aby sa dostali medzi polovicu najlepších v NHL. Vzhľadom na koncepciu šikovného generálneho manažéra Kenta Hughesa, ktorý vie draftovať i priviesť posily (Dobsona do obrany či Bolduca do útoku), Canadiens dozrievajú minimálne do roly favorita druhého sledu, no pomôže im, ak sa posunú vpred všetci hráči, napríklad taký Kirby Dach ako druhý center.

Pavol Kliment: Ja si myslím, že 60 bodov je pre Juraja Slafkovského reálna hranica. Pokiaľ sa, samozrejme, nezraní. Očakávam, že sa túto sezónu znovu posunie o krok ďalej, rovnako ako aj celý tím Montrealu. Postup do play-off po roku zopakujú a pokojne sa im pri troche šťastia môže podariť dostať aj cez prvé kolo. Na viac by som to však nateraz nevidel. No majú veľmi perspektívny tím a na ich zápasy v nadchádzajúcej sezóne sa naozaj teším.

Radovan Klein: Od hráča so zmluvou na skoro 8 miliónov ročne, čo už je aj Slafkovského prípad, sa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.