Po právnikovi Zoroslavovi Kollárovi a sudkyni Angele Balázsovej oslobodil Špecializovaný trestný súd aj bývalú podpredsedníčku Najvyššieho súdu Jarmilu Urbancovú. Podozrivá bola z podplácania aj z nepriamej korupcie.
Tak ako u Kollára a Balázsovej, aj pri bývalej súdnej funkcionárke vystupoval ako kľúčový svedok bývalý bratislavský sudca Vladimír Sklenka. S Urbancovou boli nielen kolegovia, ale aj kamaráti.
Sklenkova výpoveď zo začiatku roka 2020 rozpútala korupčnú kauzu Búrka. V marci toho roka zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) Urbancovú aj Balázsovú. Sklenka vypovedal o pomeroch v justícii ďalej a nasledovala akcia Víchrica. V rámci nej skončila Urbancová opäť s putami na rukách a s ďalším obvineným. Vtedy k sudcom pribudol aj právnik Zoroslav Kollár.
Sklenka vo svojich výpovediach opisoval fungovanie korupčného systému na bratislavských súdoch.
V prípade Urbancovej prehovoril o tom, ako cez neho vybavovala rozhodnutia na Okresnom súde Bratislava I, na ktorom pôsobil. Išlo o tri
Veronika Prušová


































