Denník N

Kaliňák zmluvu s Bašternákom neukáže

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Minister nechce odpovedať na otázku, či bol na svadbe Ladislava Bašternáka. Béla Bugár hovorí, že to nie je dôležité.

Minister vnútra Robert Kaliňák už nechce novinárom odpovedať na žiadne otázky. Neukáže ani zmluvu o prevode akcií medzi ním a podnikateľom Ladislavom Bašternákom v spoločnosti B. A. Haus. Ešte vo štvrtok pritom Kaliňák pripúšťal, že zmluvu novinárom ukáže. „Nevylučujem to, dohodneme sa,“ hovoril minister. Dnes už to neplatí.

Kaliňák kúpil od Bašternáka 16 percent akcií spoločnosti za 430-tisíc eur. Získal tak nehnuteľnosti minimálne v hodnote 690-tisíc eur.

Kaliňák tiež nechce odpovedať na otázku, či bol na Bašternákovej svadbe, ktorá bola v januári 2012. „Minister vnútra v tejto veci už povedal všetko. Pána Bašternáka nevidel minimálne štyri roky. Ako už niekoľkokrát zdôraznil, ďalšie veci je ochotný zverejniť, keď poslanec Igor Matovič, ktorý deň pred daňovou kontrolou prepísal svoju firmu na bieleho koňa, zverejní účtovníctvo,“ napísal Kaliňákov hovorca Ivan Netík.

Ešte v stredu na rokovaní vlády Kaliňák tvrdil, že sa na žiadne stretnutie s Bašternákom nepamätá. „Nie, lebo ja sa pamätám na stretnutia s kamarátmi, idem si s nimi niečo vypiť alebo si zapálime cigaretu. S ľuďmi, s ktorými sa nekamarátite, si nemusíte pamätať stretnutia.“

O Bašternákovi hovoril, že ho „iba poznal“. „Nikdy som vám nechcel klamať tým, že som ho nepoznal, a tým by som to celé uzavrel, ďakujem pekne. Dal som vám dosť minút na to, aby ste sa pýtali,“ povedal vtedy Kaliňák.

Videozáznam z protestu pred Bonaparte
autorka: Martina Pažitková

Denník N sa na Bašternákovu svadbu opýtal aj podpredsedu parlamentu Martina Glváča zo Smeru. „Za svoj život som bol na desiatkach svadieb. Kedy ju mal? Myslím, že som tam nebol,“ napísal Glváč. Hovorí, že na 90 percent na svadbe nebol, na 100 percent to bude vedieť zistiť do utorka.

Záhradník: Nie je to príjemné

Na svadbe bol aj šéf Fun rádia Patrik Ziman, ktorý vystupuje aj v Bašternákovej kauze s bytmi. Bašternák byty previedol na Zimana a potom skončili zase v Bašternákových rukách. Ziman povedal, že s Bašternákom sa už nestretáva. Povedal, že mu je ľudsky nepríjemné hovoriť, či na svadbe bol niekto z politikov.

Najčastejšia Bašternákova fotografia, ktorú používajú médiá, je zo svadby terajšieho zástupcu starostky v bratislavskej Karlovej Vsi Branislava Záhradníka. Bašternák je na nej s Borisom Kollárom.

Ladislav Bašternák a Boris Kollár na svadbe Branislava Záhradníka. Foto - topky.sk
Ladislav Bašternák a Boris Kollár na svadbe Branislava Záhradníka. Foto – topky.sk

Záhradník povedal, že Bašternák bol na jeho svadbe len preto, lebo sa konala v jeho penzióne na Donovaloch. Nie sú vraj kamaráti, a preto ani Záhradník nebol na svadbe Bašternáka. Záhradník vlastní nehnuteľnosť aj v komplexe Bonaparte, kde býva premiér Robert Fico.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Robert Kaliňák

Teraz najčítanejšie