Denník N

Flašíková-Beňová: Kaliňák vie, že by mal odstúpiť

5.6.2015: Monika Flašíková-Beňová. ( foto Vladimír Šimíček / N )
5.6.2015: Monika Flašíková-Beňová. ( foto Vladimír Šimíček / N )

Je trápne, ako sa niektorí kolegovia zo Smeru tvária, ako keby prvýkrát počuli meno Bašternák, myslí si europoslankyňa Smeru Monika Flašíková–Beňová.

Zakladateľka Smeru kolegov upozorňuje, že ak budú v strane ďalej len dúfať, že kauzy prehrmia o oni to akosi prežijú, smerujú k osudu HZDS a SDKÚ.

Napísali ste, že sa obávate, aby Smer neskončil ako HZDS. Toto podľa vás hrozí?

Uvediem príklad. Včera večer som si pozrela zábery z demonštrácie pred komplexom Bonaparte a aj niektoré reakcie. Keby bol rok 1999 a podobná demonštrácia by sa konala pred domom Mikuláša Dzurindu, na druhý deň by sme urobili veľkú tlačovú konferenciu. Na nej by sme zodpovedných rázne vyzvali, aby situáciu urýchlene riešili a upokojili vášne v krajine. Mám pocit, akoby sme prestali byť schopní reflektovať realitu, ktorá na Slovensku panuje a, bohužiaľ, zdá sa byť skôr v neprospech našej strany. Zároveň v jej rámci nevedieme diskusiu.

Čo to znamená?

Neviem napríklad, kedy sa naposledy stretlo predsedníctvo Smeru po voľbách, na ktorom by sa rozprávali o ďalšom smerovaní strany. Zdá sa, ako keby sme si zatvárali oči a uši pred všetkým, čo sa momentálne deje. Nehľadali riešenia a čakali, že to azda nejako prehrmí a utíchne. Obávam sa však, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie