Denník N

Štát rozširuje D1 medzi Bratislavou a Trnavou. Kto sa na ňu dostane? Každý, hovorí šéf Starlandu

Toto je najnovší náčrt diaľničiarov riešenia časti budúceho spojenia v smere Bratislava – Trnava, v území medzi Bernolákovom a Chorvátskym Grobom. Zdroj: NDS
Toto je najnovší náčrt diaľničiarov riešenia časti budúceho spojenia v smere Bratislava – Trnava, v území medzi Bernolákovom a Chorvátskym Grobom. Zdroj: NDS

Ronald Tahotný šéfuje developerskému projektu firmy Starland pri rozostavanej križovatke Triblavina na D1. Hovorí o projekte aj o debate, či sa ľudia v okolí budú na poprekresľovanú križovatku dívať alebo aj po nej jazdiť.

Šéfujete firme Starland, ktorá má rozpracovaný veľký developerský projekt pri Bratislave, po oboch stranách D1. Čo to bude? Obytné zóny pre koľko ľudí? Logistické parky pre koľko firiem?

Ide o jeden z najväčších projektov v stredoeurópskom regióne, ktorý sa bude realizovať niekoľko rokov. Máme viacero alternatív, a preto v tejto chvíli nedokážeme úplne presne povedať, ako to dopadne v praxi. Život sa odvíja od aktuálnej situácie a od trhu. Tie pozemky umožňujú všetky druhy biznisu – od logistických centier, ľahkej výroby, vedecko-výskumného centra, športu, rekreácie, maloobchodu, školstva, bývania aj rekreácie. Časovú hranicu ani kapacitu dnes neviem predvídať.

Aká je rozloha v hektároch?

Projekt má rozlohu 280 hektárov.

Kto tento projekt reálne vlastní?

Spoločnosť Starland.

Kto vlastní spoločnosť Starland?

Spoločnosť Starland je slovenský daňový subjekt, ktorý má na Slovensku svoje sídlo, má tu svojich zástupcov, dnes je to pán Tomáš Bednár (podpredseda predstavenstva, pozn. red.) a ja.

Vy ako fyzické osoby ste vlastníkom Starlandu?

Spoločnosť Starland je vlastníkom tých pozemkov.

Tušíte, kto sú ľudia, pre ktorých na tom projekte pracujete?

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie