Nemci vyradili Talianov v penaltovom rozstrele a sú v semifinále v Eura (+video)

Foto – ap
Foto – ap

V poslednej sérii nepremenil penaltu Darmian, rozhodol Hector. V boji o finále čaká Nemcov víťaz zápasu Francúzsko – Island.

Euro 2016 – štvrťfinále:

Nemecko – Taliansko 1:1 (0:0), 6:5 v jedenástkovom rozstrele

• Góly: 65. Özil – 78. Bonucci (z 11m).
  • Rozstrel: Insigne – 0:1, Kroos – 1:1, Zaza – nedal, Müller – nedal, Barzagli – 1:2, Özil – nedal, Pelle – nedal, Draxler – 2:2, Bonucci – nedal, Schweinsteiger – nedal, Giaccherini – 2:3, Hummels – 3:3, Parolo – 3:4, Kimmich – 4:4, De Sciglio – 4:5, Boateng – 5:5, Darmian – nedal, Hector – 6:5. Rozhodovali: Kassai – Ring, Toth (všetci Maď.), ŽK: Hummels, Schweinsteiger – Sturaro, De Sciglio, Parolo, Pelle, Giaccherini
  • Nemecko: Neuer – Höwedes, Boateng, Hummels, Hector – Kimmich, Khedira (16. Schweinsteiger), Kroos, Özil – Müller, Gomez (72. Draxler)
  • Taliansko: Buffon – Barzagli, Bonucci, Chiellini (120.+ Zaza) – Parolo – Florenzi (86. Darmian), Sturaro, Giaccherini, De Sciglio – Pelle, Eder (108. Insigne)

[poll id=“218″]

Futbalisti Nemecka v sobotňajšom treťom štvrťfinále v Bordeaux po remíze 1:1 v riadnom hracom čase i predĺžení triumfovali nad Talianmi 6:5 na strely zo značky pokutového kopu a postúpili medzi štyri najlepšie tímy majstrovstiev Európy.

V semifinále sa vo štvrtok 7. júla o 21:00 v Marseille stretnú s víťazom nedeľňajšieho súboja domáceho Francúzska s Islandom.

Skóre otvoril v 65. minúte Nemec Mesut Özil, na ktorého zásah odpovedal o trinásť minút neskôr premenenou penaltou Leonardo Bonucci.

V jedenástkovom rozstrele ako posledný zlyhal striedajúci Talian Matteo Darmian, víťazný pokus zaznamenal Jonas Hector.

Hlasy po zápase:

Jonas Hector, autor víťaznej penalty Nemecka: „Bolo to ťažké, som veľmi šťastný, že sa nám podarilo postúpiť. Niekto musel zobrať zodpovednosť na vlastné plecia, keďže zostalo málo hráčov, ktorí ešte nekopali. Odohrali sme nesmierne namáhavý zápas, pomohol nám kúsok šťastia. V obrane sme hrali dobre a súpera sme nepúšťali do šancí.“

Manuel Neuer, brankár Nemecka: „Nikdy som nezažil takýto rozstrel. Mám pocit, že väčšina Talianov mierila do stredu. Výsledok 1:1 po 90 minútach bol pre nás trocha nešťastný, podľa mojej mienky sme boli lepším tímom a zaslúžene sme postúpili do semifinále.“

Antonio Conte, tréner Talianska: „Lúčim sa s hrdosťou na všetko, čo sme dosiahli. Tento kolektív odovzdal maximum, panuje sklamanie, no v žiadnom prípade výčitky. Naši hráči ukázali príkladný vzťah k najcennejšiemu dresu.“