Denník N

Fico na poli: Čo tu bolo pred rokom 1989, by teraz mnohí závideli

Drolilo sa aj tento rok. Foto – TASR

Premiér opäť drolil zrno a debatoval v poli s roľníkmi. Po MDŽ je to jeho ďalšia každoročná obyčaj, ktorú prevzal z čias komunizmu.

Na poli pred fotografmi a kamerami sa klasy najprv pomrvia, aby z nich vypadli zrná, a poľnohospodári sa pochvália za ťažkú prácu, ktorá živí ľud. Robil to tak počas žatvy každoročne Gustáv Husák, Vasil Biľak a tento zvyk prevzal aj Robert Fico.

Po nákladných oslavách MDŽ, ktoré Smer zvykne spájať s predvolebnými mítingmi, ide o ďalší zvyk z minulých čias, ktorý si predseda vlády nenechá ujsť.

Vide: Fico a Trošková na poli: Neotravujte, dajte mi pokoj
(autorka: Martina Koník)

Nepokosený pás poľa

Premiér tentoraz nezašiel ďaleko. Mrvil klasy na poli družstva Devín vedľa diaľnice D2 a bratislavského Volkswagenu. Spolumajiteľom moderne vybaveného družstva je bývalý spoločník Penty Jozef Špirko a kombajnisti špeciálne pre predsedu vlády nechali nepokosený jeden pás poľa, aby sa mal kde fotiť. Na pole prišiel s ochrankou, asistentkou Máriou Troškovou a vítali ho chlebom a soľou.

„Ja odmietam tvrdenie, že do roku 1989 tu bola nejaká čierna diera, naopak, keď sa pozrieme na kvalitu poľnohospodárstva do roku 1989, čo všetko to poľnohospodárstvo malo k dispozícii, tak možno by mnohí dnes závideli, keby mali to, čo bolo do roku 1989,“ vysvetľoval Fico na poli, kým okolo neho jazdili kombajny a traktory americkej značky John Deere.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie