Kompletný program olympiády v Riu
Slovensko bude v Riu reprezentovať 51 športovcov. Najväčšie očakávania vkladáme do Mateja Tótha v chôdzi na 50 km, strelca Erika Vargu v trape a kanoistického štvorkajaka v preteku na 1000 m.
Na zobrazenie časového harmonogramu jednotlivých dní vrátane športov so slovenským zastúpením kliknite na konkrétny dátum v priloženej tabuľke.
piatok 5. augusta
01.00 slávnostné otvorenie Hier XXXI. olympiády – ceremoniál
sobota 6. augusta
Najdôležitejšie výsledky dňa
- Úspešné kvalifikácie Slovákov: Varga a Kovačócy, Grigar aj Beňuš
- Phelps získal svoje 19. zlato
- Djokovič vypadol v 1. kole
- Brazília nedala gól ani Iraku
- Sestry Williamsové titul neobhája
- Slováci Martin a Zelenay vypadli
nedeľa 7. augusta
Najdôležitejšie výsledky dňa
- súťaž cestných cyklistov vyhral Greg van Avermaet
- strelec Tužinský skončil 4. vo vzduchovej pištoli
- plavec Nagy obsadil v polohovke 9. miesto
pondelok 8. augusta
Výsledky Slovákov
- Varga a Kovačóci vypadli pred finále
- Lukostrelkyňa Longová skončila v 2. kole
- Škantárovci vyhrali kvalifikáciu C2
- Dukátová postúpila v K1 zo 6. miesta
- Tenista Martin je už v osemfinále
- Schmiedlová vypadla v 2. kole
utorok 9. augusta
Najdôležitejšie výsledky dňa:
- Matej Beňuš získal v C1 striebro
- Michael Phelps vyhral už 21. zlato z OH
- Serena Williamsová vypadla v osemfinále
streda 10. augusta
Najdôležitejšie výsledky dňa:
- Slalomár Jakub Grigar skončil piaty
- Strelec Pavol Kopp obsadil 7. priečku
- Časovku vyhral F. Cancellara
štvrtok 11. augusta
Najdôležitejšie výsledky dňa:
- Škantárovci sú olympijskými víťazmi v C2
- Jane Dukátovej tesne ušla medaila, vo finále K1 skončila 4.
- Andrej Martin vypadol v osemfinále
- Michael Phelps vyhral 200 m pol. preteky a získal 22. zlato
piatok 12. augusta
Najdôležitejšie výsledky dňa:
- Neúspešné vystúpenia Hrašnovej, Bartekovej aj Nagya
- Svetový rekord Almaz Ayanovej na 10 000 m
- Michael Phelps nevyhral 100 m motýlik
sobota 13. augusta
Najdôležitejšie výsledky dňa:
- Olympijské zlato pre tenistku Puigovú
- Murray a Del Potro v mužskom tenisovom finále
- Pohodlný postup Bolta, Blakea a Gatlina do semifinále stovky
- Nezdar D. Velďákovej a Putalovej
nedeľa 14. augusta
Najdôležitejšie výsledky dňa
- Usain Bolt vyhral šprint na 100 m.
- Van Niekerk vytvoril svetový rekord na 400 metrov.
- Mo Farah obhajil zlato na 10.000 metrov
- Tenisový turnaj vyhral Andy Murray
- Phelps uzavrel bilanciu na 23 zlatých
pondelok 15. augusta
Najdôležitejšie výsledky dňa
- Peter Gelle postúpil v K1 na 1000 m do finále
- Włodarczyková vyhrala kladivo svetovým rekordom
- Rudisha obhájil zlato na 800 m
- Skok o žrdi nečakane vyhral domáci Da Silva
- Millerová sa vrhla do cieľa a vyhrala zlato na 400 m
utorok 16. augusta
Najdôležitejšie výsledky dňa
- Kanoista Peter Gelle 8. vo finále K1
- Martina Kohlová (10.) a Vincent Farkas (11.) uspeli v B-finále
- Plavec Richard Nagy po výbornom výkone 20. na 10 km
- Štvrté zlato gymnastky Simone Bilesovej
- Čierny deň Brazílčaniek – vypadli hádzanárky, volejbalistky i futbalistky
streda 17. augusta
Najdôležitejšie výsledky dňa
- Kladivár Marcel Lomnický postúpil do finále
- Lucia Klocova napriek dobrému výkonu vypadla
- Vlček a Tarr postúpili na 1000 m do A-finále
- Neymar strelil najrýchlejší gól olympijskej histórie
- Bolt suverénne postúpil do finále na 200 m
štvrtok 18. augusta
Najdôležitejšie výsledky dňa
- Vlček a Tarr 8. vo finále K2 na 1000 m
- Triatlonista Varga po dobrom výkone 11.
- Jamajčanka Thompsonová vyhrala beh na 200 m
piatok 19. augusta
Najdôležitejšie výsledky dňa
- Matej Tóth získal zlato v chôdzi na 50 km
- Usain Bolt vyhral beh na 200 m
- Štvorkajak postúpil do finále
- Ashton Eaton vyrovnal olympijský rekord v desaťboji
[/greybox]
sobota 20. augusta
finále
atletika
01.30 ženy – žrď
02.05 muži – kladivo /LOMNICKÝ/
02.40 ženy – 5000 m
03.15 ženy – 4×100 m
03.35 muži – 4×100 m
taekwondo
02.00 do 67 kg – o 3. miesto
02.15 do 80 kg – o 3. miesto
03.00 do 67 kg – finále
03.15 do 80 kg – finále
golf – ženy
12.00 jednotlivkyne
bedminton – muži
13.30 jednotlivci – o 3. miesto
14.30 jednotlivci – finále
rýchlostná kanoistika
14.07 muži – K1 – 200 m
14.14 muži – C2 – 1000 m
14.49 muži – K4 – 1000 m /MYŠÁK, VLČEK, TARR, LINKA?/
triatlon – ženy
16.00 /1,5 km plávanie, 40 km cyklistika, 10 km beh/
basketbal – ženy
16.30 o 3. miesto
20.30 finále
hádzaná – ženy
16.30 o 3. miesto
20.30 finále
horská cyklistika – ženy
17.30 cross-country
futbal – muži
18.00 o 3. miesto /Belo Horizonte/
22.30 finále /Rio de Janeiro/
vodné pólo – muži
18.00 o 3. miesto
22.50 finále
volejbal – ženy
18.00 o 3. miesto
box
19.00 ženy – do 51 kg
19.15 muži – do 54 kg
20.00 muži – do 75 kg
moderná gymnastika
20.20 viacboj
plavecké športy – muži
21.30 skoky do vody z 10 m veže
zápasenie – voľný štýl – muži
22.12 do 86 kg – o 3. miesto
22.38 do 86 kg – finále
23.07 do 125 kg – o 3. miesto
23.31 do 125 kg – finála
moderný päťboj – muži
23.00 jednitlivci
basketbal – muži
00.00 semifinále
hádzaná – muži
01.30 semifinále
atletika
01.40 ženy – 4×400 m – rozbehy
02.10 muži – 4×400 m – rozbehy
volejbal – muži
03.15 semifinále
rýchlostná kanoistika – muži
14.00 K1 – 200 m – B-finále
taekwondo
14.00 nad 67 kg – osemfinále
14.15 nad 80 kg – osemfinále
20.00 nad 67 kg – štvrťfinále
20.15 nad 80 kg – štvrťfinále
22.00 nad 67 kg – semifinále
22.15 nad 80 kg – semifinále
moderná gymnastika
15.00 družstvá – viacboj – kvalifikácie
zápasenie – voľný štýl – muži
15.00 do 86 kg – kvalifikácie
15.10 do 125 kg – kvalifikácie
15.30 do 86 kg – osemfinále
15.50 do 125 kg – osemfinále
16.35 do 86 kg – štvrťfinále
16.55 do 125 kg – štvrťfinále
17.20 do 86 kg – semifinále
17.40 do 125 kg – semifinále
plavecké športy – muži
16.00 skoky do vody z 10 m veže – semifinále
vodné pólo – muži
16.40 o 7. miesto
21.30 o 5. miesto
moderný päťboj – muži
17.00 jednotlivci – plávanie
19.00 jednotlivci – šerm
20.30 jednotlivci – parkúr
nedeľa 21. augusta
finále
atletika
01.30 ženy – výška
01.50 muži – oštep
02.00 muži – 1500 m
02.15 ženy – 800 m
02.30 muži – 5000 m
03.00 ženy – 4×400 m
03.35 muži – 4×400 m
14.30 muži – maratón
taekwondo
02.00 nad 67 kg – o 3. miesto
02.15 nad 80 kg – o 3. miesto
03.00 nad 67 kg – finále
03.15 nad 80 kg – finále
volejbal – ženy
03.15 finále
volejbal – muži
14.30 o 3. miesto
18.15 finále
hádzaná – muži
15.30 o 3. miesto
19.00 finále
moderná gymnastika
16.00 družstvá – viacboj
basketbal – muži
16.30 o 3. miesto
20.45 finále
horská cyklistika – muži
17.30 cross-country /SAGAN/
zápasenie – voľný štýl – muži
18.45 do 57 kg – o 3. miesto
19.05 do 57 kg – finále
19.30 do 97 kg – o 3. miesto
19.50 do 97 kg – finále
box
19.00 ženy – do 75 kg
19.15 muži – do 51 kg
20.00 muži – do 63,5 kg
20.15 muži – nad 91 kg
zápasenie – voľný štýl – muži
13.30 do 57 kg – kvalifikácie
13.40 do 97 kg – kvalifikácie
13.55 do 57 kg – osemfinále
14.15 do 97 kg – osemfinále
14.55 do 57 kg – štvrťfinále
15.15 do 97 kg – štvrťfinále
15.35 do 57 kg – semifinále
15.55 do 97 kg – semifinále
pondelok 22. augusta
02.00 záverečný ceremoniál Hier XXXI. olympiády
Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].