Sagan si vyskúšal preteky horských bicyklov, do cieľa prišiel 20 minút pred súpermi

Majster sveta v cestnej cyklistike sa pripravuje na olympijské preteky v Riu, kde bude 21. augusta súťažiť na horskom bicykli.

Peter Sagan v príprave na olympiádu vyhral preteky horských bicyklov v americkom stredisku Grand Targhee.

Žilinčan sa predstavil na 50-kilometrovej trati, na ktorej išiel od začiatku vlastným tempom a napokon prišiel do cieľa s viac ako 20-minútovým náskokom.

Trať, na ktorej cyklisti nastúpali viac ako 1000 výškových metrov, zvládol Sagan v čase 2:00:13 hod., teda o takmer 22 minút rýchlejšie ako druhý Mitchell a o 24 minút skôr ako tretí Berning.

Výsledky pretekov

sag

Sagan: Boli to skvelé preteky

Saganovi sa preteky v štáte Wyoming páčili, pričom vyzdvihol ich atmosféru a energiu.

„Dnešné preteky v Grand Targhee boli skvelé! Veľmi sa mi páčila priateľská atmosféra a pozitívna energia, ktorá vyžaruje z tohto miesta,“ konštatoval Sagan na svojom facebookovom profile.

Preteká v posledný deň olympiády

Majster sveta v cestnej cyklistike zostáva aj po pretekoch naďalej v USA, kde sa pripravuje na olympijskú súťaž.

Sagan štartuje v Riu v horskej cyklistike namiesto cestnej, keďže podľa vlastného uváženia by vo svojej tradičnej disciplíne nemal šancu na dobrý výsledok.

Preteky cestných cyklistov vyhral v sobotu Greg Van Avermaet, Sagan bude súťažiť na horskom bicykli v posledný deň olympiády – 21. augusta.