Nové automaty na bratislavskú MHD zhltnú peniaze, príďte si po ne neskôr, vypíšu

Pri električke do Petržalky sú nové moderné automaty. Keď sa im minú mince, peniaze sa vám v nich stratia, máte si ich vyzdvihnúť na centrále.

Nový automat na lístky. Reprofoto – DPB

Nové automaty na lístky v Bratislave nevydávajú peniaze a niekedy ani lístky. Namiesto toho cestujúci dostanú z automatu poukážku na nevyplatený výdavok. Ak chce cestujúci svoje peniaze späť, musí osobne prísť v pracovných dňoch na centrálu na Olejkárskej ulici pri Eurovei a až 24 hodín od vystavenia potvrdenia.

Moderné multifunkčné automaty integrovanej dopravy mali pritom cestujúcim zjednodušiť kúpu lístkov. Zatiaľ neberú platobné karty a niektoré poriadne ani nefungujú.

Hotovosť dostanete späť o 24 hodín

Cestujúca Lenka si chcela v sobotu kúpiť lístky najskôr v jednom z automatov na Šafárikovom námestí, no na obrazovke svietila chyba. Keď si ich poslala esemeskou, v druhom automate chcela ešte za lístok pre psa zaplatiť päťeurovou bankovkou.

Automat vedel, že nemá dostatok hotovosti na výdavok. Bez toho, aby dal cestujúcej inú možnosť, vytlačil jej 35-centový lístok bez výdavku. Okrem toho dal Lenke aj poukážku na nevyplatený výdavok 4,65 eura, ktoré si musí vyzdvihnúť na centrále dopravného podniku najskôr o deň.

Dopravný podnik hovorí, že o výdavok sa dá požiadať aj emailom, čo využívajú napríklad turisti. Stačí, keď cestujúci pošle kópiu bloku, kontaktné údaje a číslo účtu, peniaze dostane na účet alebo poštovou poukážkou obratom, najneskôr do 30 dní. Táto informácia na doklade z automatu chýba.

Foto - N
Foto – N

Niekedy ani len lístok

Na doklade je informácia, že automat nemal dostatok hotovosti na vydávanie. „Keďže však nechceme, aby ste zostali bez platného lístka, vydávame vám toto potvrdenie, na základe ktorého vám vyššie uvedenú sumu vrátime,“ vysvetľuje prepravca na potvrdení.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Pridajte sa k predplatiteľom

Dnes na DenníkN.sk

Najčítanejšie

| |