Denník N

Pošta stále neroznáša opozičný časopis k Bašternákovi, rozhodnutie brzdí dovolenka na ministerstve

Časopis Kali špeciál, ktorý pripravili strany SaS a OĽaNO-NOVA. Časopis ku kauze Bašternák vydal aj Denník N.
Časopis Kali špeciál, ktorý pripravili strany SaS a OĽaNO-NOVA. Časopis ku kauze Bašternák vydal aj Denník N.

Ministerstvo kultúry prijalo žiadosť Slovenskej pošty o preverenie časopisu Kali špeciál. Líder OĽaNO Igor Matovič hovorí, že im ministerstvo odkázalo počkať do utorka, kým sa vráti riaditeľ, ktorý žiadosť preberá.

Slovenská pošta stále odmieta rozniesť opozičný časopis Kali špeciál ku kauze Bašternák. „Pošta robí už štvrtý deň obštrukcie a cenzuruje našu tlač, ktorú sme jej doručili na základe zmluvy,“ povedal líder OĽaNO Igor Matovič.

Pošta vo štvrtkovom stanovisku tvrdí, že objednávateľov požiadala o potvrdenie o registrácii periodika. Matovič tvrdí, že časopis riadne registrovali. Pošta zároveň na ministerstve kultúry požiadala o posúdenie splnenia podmienok.

To podľa Matoviča nie je dôvod, aby odkladali distribúciu. „Obrátili sme sa na ministerstvo, či s nimi pošta o tomto prípade komunikuje.“ Na ministerstve podľa Matoviča povedali, že až do utorka je riaditeľ, ktorý to má na starosti, na dovolenke a list z pošty je zrejme v jeho veciach, preto majú čakať do utorka.

Ministerstvo kultúry k prípadu odkázalo iba to, že v stredu popoludní žiadosť pošty dostali a postúpili ju na vybavenie odbornému úseku.

Líder OĽaNO očakáva, že pošta roznesie časopisy najneskôr v pondelok. Na budúci týždeň plánovala SaS a OĽaNO ďalšie číslo časopisu.

Pošta podľa Ľubomíra Galka z SaS odmieta tržbu. „Takto sa nespráva normálny subjekt, ale filiálka Smeru. Chceme požiadať ministra dopravy, aby tento vývoj okamžite zastavil aj za cenu personálnych zmien, ako aj úpravy obchodných podmienok.“

Pošta podľa Galka upiera občanom právo na šírenie a vyhľadávanie informácii. „Je nad slnko jasnejšie, komu toto konanie nevyhovuje. Po zverejnení, ako pošta robí prieky, sa ľudia začali o časopis húfne zaujímať.“

Časopis ku kauze Bašternák vydal aj Denník N. Predplatiteľom ho do schránok roznáša Slovenská pošta, s distribúciou nemala problém.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na [email protected].

Robert Kaliňák

Slovensko

Teraz najčítanejšie