Daňo strelil gól v Madison Square Garden

Chárov Boston zdolal Hossovo Chicago 6:2. Jaroslav Halák inkasoval 3 góly z 23 striel.

Slovenský hokejový útočník Marko Daňo z Columbusu prispel gólom a asistenciou k zisku bodu na ľade New York Rangers v nočnom zápase zámorskej NHL.

Blue Jackets prehrali v Madison Square Garden po nájazdoch 3:4.

Mladý Slovák strelil v tomto ročníku celkovo druhý gól a pridal tretiu asistenciu.

Plusové body Cháru

V súboji Chicaga s Bostonom zvíťazili hosťujúci Bruins 6:2, ich kapitán Zdeno Chára zaznamenal dva plusové body pri vyše 24-minútovom pobyte na ľade.

V drese domácich odohral Marián Hossa takmer 20 minút, dvakrát vystrelil a zaznamenal aj dve trestné minúty.

Bruins zastavili sériu šiestich prehier, v ich drese Patrice Bergeron otvoril skóre súboja svojím 200. gólom v profilige, ku ktorému pridal aj dve asistencie.

Blackhawks prehrali tretí zápas za sebou, čo sa im stalo naposledy v marci minulého roka.

Islanders neskórovali

Buffalo doma prehralo s lídrom súťaže Nashvillom 1:2 po samostatných nájazdoch, obranca Sabres Andrej Meszároš odohral vyše 25 minút a zaznamenal plusku.

Nedarilo sa New York Islanders, ktorí doma prehrali s Vancouverom 0:4.

Brankár ostrovanov Jaroslav Halák inkasoval tri góly z 23 striel, jeho krajan a spoluhráč Ľubomír Višňovský si do štatistík zapísal mínusový bod pri takmer 20 minútach na ľade.

Pittsburgh doma jasne prevýšil Floridu 5:1, v drese hostí zaznamenal slovenský útočník Tomáš Kopecký jeden mínusový bod.

NHL – nedeľa:

Philadelphia – Washington 3:2, Chicago – Boston 2:6, Buffalo – Nashville 1:2 pp a sn, Minnesota – Dallas 6:2, Pittsburgh – Florida 5:1, Colorado – Tampa Bay 5:4, NY Rangers – Columbus 4:3 pp a sn (za hostí M. Daňo 1+1), NY Islanders – Vancouver 0:4 (za domácich J. Halák kryl 20 striel)