Denník N

Maloleté dievča údajne zneužívali v resocializačnom zariadení, polícia to šla preveriť na miesto

Poslankyňa SaS Natália Blahová. Foto – archív N. B.
Poslankyňa SaS Natália Blahová. Foto – archív N. B.

Aktualizované 17:50. – Opozičná poslankyňa Natália Blahová opísala v blogu, ako v resocializačnom zariadení údajne zneužívali mladú 14-ročnú Natáliu. O prípad sa zaujíma aj prezident Andrej Kiska. Ústredie práce Blahovej verziu prípadu spochybňuje.

Natália Blahová na svojom blogu opísala, ako sa k maloletej Natálii údajne správali v resocializačnom zariadení v Galante. Natália mala podľa blogu problémy s marihuanou, a tak jej matka po odporúčaní úradu práce požiadala súd o to, aby ju umiestnili do centra, kde jej pomôžu si od drogy odvykať.

V centre ju podľa tvrdenia jej matky jeden z terapeutov znásilnil. Aj napriek tomu sa do zariadenia v Galante vrátila. Keď matke zariadenie zamietlo návštevu jej dcéry, išla tam bez povolenia. „Natália ležala polonahá na zemi uprostred izby. V horúčke celá horela. Bola dezorientovaná, spotená, blúznila. (Matka) Drahomíra okamžite zbadala, že v rozkroku, na vnútornej strane stehien až po kolená má hnisavé mokvavé pľuzgiere,“ napísala Blahová na blogu (mená zúčastnených osôb autorka blogu pozmenila).

Dcéru odviezla do nemocnice, kde jej zistili pohlavné ochorenia. Aj keď sa podľa rozhodnutia súdu mala vrátiť do zariadenia, matka si ju vzala domov. Po nezhode však dcéra ušla a našla ju polícia, ktorá zavolala úrad práce; jeho pracovníčka ju údajne odviedla späť do centra. Odvtedy matka dcéru nevidela – poslankyňa píše, že ju k dcére nechcú pustiť.

Priamo do zariadenia išiel po zverejnení prípadu aj tím vyšetrovateľov, tí zistili, že v budove nik nie je. Podľa informácií televízie Markíza sú klienti aj so zamestnancami momentálne na spoločnom pobyte v Chorvátsku a mali by sa vrátiť v priebehu budúceho týždňa.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Kauza Čistý deň

Teraz najčítanejšie