Denník N

Kontrolóri si posvietia na Počiatkovu križovatku. Na Triblavine je čo skúmať

Križovatku Triblavina neustále menia. Jej tvar je kľúčový pre šoférov a výnosnosť developerských projektov pri D1. Zdroj – enviro.gov.sk
Križovatku Triblavina neustále menia. Jej tvar je kľúčový pre šoférov a výnosnosť developerských projektov pri D1. Zdroj – enviro.gov.sk

Štát už trikrát prekreslil križovatku, ktorá určí pohodlie šoférov na D1 medzi Bratislavou a Trnavou.

Šoféri by mali jazdiť po pohodlnejšej diaľnici medzi Bratislavou a Trnavou, doterajší provizórny trojpruh nahradí komfortné riešenie. Kedy a ako sa naplní, závisí od toho, ako bude diaľnica po vynovení vyzerať.

Jej parametre významne určuje prvá časť mohutnej prerábky D1 medzi Chorvátskym Grobom a Bernolákovom, ktorá sa už začala stavať. No túto križovatku nazvanú Triblavina sa chystá prešetriť Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ).

„NKÚ robí mimoriadnu kontrolu. Reaguje na podnet prijatý v súvislosti s projektom výstavby diaľnice D1 Bratislava – Trnava, križovatka Triblavina,“ píše úrad v správe.

Pozrú si aj faktúry

Vysvetľuje, že plánuje preveriť, ako Národná diaľničná spoločnosť (NDS) postupovala pri príprave tohto kľúčového projektu. „Tiež sa zameria na nastavenie metodiky plánovania, ako aj financovanie projektu – rozpočet a fakturácie – či funkčnosť vnútorného kontrolného systému diaľničnej spoločnosti,“ dodal úrad.

Vyšetrovať bude mať čo -tak rýchlo a záhadne,

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Rozšírenie D1

Teraz najčítanejšie