Denník N

Bašistová: Z Kaliňáka mám zmiešané pocity, ja by som zvážila odstúpenie

Alena Bašistová. Foto – Tasr
Alena Bašistová. Foto – Tasr

Poslankyňa Siete Alena Bašistová bola jediná z vládnej koalície, ktorá Roberta Kaliňáka na piatkovej mimoriadnej schôdzi pri hlasovaní nepodporila.

Za návrh, aby parlament vyslovil nedôveru ministrovi vnútra Robertovi Kaliňákovi, hlasovalo v piatok večer len 40 poslancov opozície.

Viacerí z nich boli na hlasovaní neprítomní – aj samotný šéf poslaneckého klubu OĽaNO-Novy Igor Matovič, hoci v parlamente cez deň bol. Matovič to, prečo na hlasovaní chýbal, nevysvetlil.

Ako neprítomných vykázalo hlasovacie zariadenie aj ďalších Kaliňákových kritikov – Miroslava Beblavého, Luciu Ďuriš-Nicholsonovú, Petra Osuského alebo Veroniku Remišovú.

Podstatnejšie ako hlasovanie opozičných poslancov je však to, koľkí koaliční poslanci zahlasujú proti návrhu – bolo ich 78. Ďalší dvaja sa zdržali – Štefan Zelník z SNS, ktorý povedal, že to bol omyl a chcel hlasovať proti, a Alena Bašistová zo Siete.

Procházka Kaliňáka podporil

„Môj postoj odzrkadľuje zmiešané pocity z toho, či má pán minister zotrvať vo svojej funkcii,“ povedala Denníku N Bašistová. „V tejto súvislosti som už raz uviedla, že vzhľadom na informácie, ktoré pribúdajú v kauzách, ktoré hýbu spoločnosťou, ako aj to, že odpútavajú pozornosť od dôležitých tém týkajúcich sa sociálnej oblasti, ktorej sa predovšetkým venujem, by som na jeho mieste nad odstúpením uvažovala. A znova pripomínam, že dosť citlivo vnímam aj pozornosť, akú venuje polícia investigatívnym novinárkam píšucim o daňových kauzách,“ povedala Bašistová.

Národná kriminálna agentúra, ktorá sa má venovať najzávažnejším zločincom, rieši ohováranie ministra Kaliňáka redaktorkami Trendu za články o kauzách DPH. Trestné oznámenie podal samotný Kaliňák.

Bašistová a Radoslav Procházka sú poslední dvaja poslanci, ktorí sa hlásia k Sieti. Ostatní odišli do Mosta-Híd. Procházka Kaliňáka hlasovaním podporil, rovnako aj

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Robert Kaliňák

Teraz najčítanejšie