Hamšík skóroval, Atlético zdolalo Bayern, Barcelona aj Arsenal víťazne

Marek Hamšík strelil svoj štvrtý gól v Lige majstrov a pomohol Neapolu k výhre 4:2 nad Benficou. Šesť gólov padlo aj v Glasgowe, ktorý trikrát vyhrával, no Manchester City nezdolal.

Futbalisti Atletica Madrid zdolali v stredajšom šlágri D-skupiny Ligy majstrov Bayern Mníchov 1:0. Silu nemeckého šampióna dokonale otupili precíznym taktickým výkonom a po góle Yannicka Carrasca z 35. minúty slávili druhé víťazstvo v tohtosezónnej edícii súťaže.

Stopercentnú bilanciu si udržal aj SSC Neapol, ktorý za triumfom 4:2 nad Benficou Lisabon naštartoval gólovou hlavičkou Marek Hamšík.

Gól Mareka Hamšíka

Atlético opäť zdolalo Bayern

Bayern bol v prvom polčase duelu s Atleticom kombinačne vyspelejší, no až na Müllerovu príležitosť z 13. minúty veľa vody v šestnástke súpera nenamútil. Domáci opäť vsadili na kompaktnú defenzívu s vysokým pressingom, ktorým viackrát úspešne narušili súperovu rozohrávku a vyrazili do protiútoku.

Nebezpečnejší boli aj v pokutovom území, čo podčiarkol Torres v 22. minúte, no vo vyloženej šanci trafil hlavou len do žrde. Nemecký šampión si na drobné zaváhania nedal pozor a v 35. minúte inkasoval. Griezmann po zisku lopty vysunul Carrasca a ten ľavačkou po zemi presne trafil k pravej žrdi.

Po zmene strán sa hostia na útočnej polovici vyslovene trápili, jeho hru neoživili ani tri striedania v priebehu siedmich minút. V 83. minúte mohol poistiť tri body Antoine Griezmann, ale loptu z „bieleho bodu“ poslal len do brvna. V závere sa Bayern nedostal do tlaku za vyrovnaním a na pôde takticky vyspelého mužstva prehral 0:1.

Šesť gólov v Neapole

Neapol nechal Benfice v úvode súboja B-skupiny veľa priestoru pred vlastnou šestnástkou. Do 10. minúty mali hostia dve výborné príležitosti na gól, Pepeho Reinu však neprekonali a o niekoľko okamihov pykali. V 20. minúte si Hamšík na prvej žrdi ideálne naskočil na center z rohu a hlavou umiestnil loptu do siete.

Na začiatku druhého dejstva SSC otupil odpor Benficy tromi gólmi – najskôr trafil parádne z priameho kopu Dries Mertens, následne premenil penaltu Arkadiusz Milik a štvrtý úder pridal opäť Mertens. Po dvojnásobnom znížení a triumfe 4:2 sú „Partenopei“ so šiestimi bodmi na čele B-skupiny. V druhom dueli remizoval Besiktas Istanbul doma s Dynamom Kyjev 1:1.

Celtic trikrát vyhrával, no nezvíťazil

Divoký úvod mal duel Celtic – Manchester City. Domáci korunovali výborný výkon v prvom polčase dvomi gólmi, no anglický favorit zakaždým odpovedal rovnakou kartou. Na presnú hlavičku Moussu Dembeleho po efektnej kombinácii našiel odpoveď Fernandinho, Raheem Sterling následne napravil nešťastný teč do vlastnej siete a v 28. minúte „vykúpal“ brániach hráčov domácich.

Po zmene strán padli ešte dva góly – na Dembeleho druhý zásah odpovedal Nolito a tímy si po výbornom predstavení a remíze 3:3 body napokon podelili.

Barcelona otočila zápas

Barcelona nastúpila na trávniku Borussie Mönchengladbach bez zraneného Lionela Messiho, ktorého na hrote nahradil Paco Alcacer. Vďaka kombinačnej prevahe si španielsky šampión vypracoval viacero nebezpečných príležítostí, predovšetkým po strelách Suareza s Rakitičom, no nevyhol sa zbytočným stratám lopty.

V 34. minúte na to „Barca“ doplatila, útočné trio Borussie rozobralo v brejku súperovu defenzívu a Thorgan Hazard v superšanci nezaváhal.

Po zmene strán favorit zvýšil streleckú produkciu a gólmi Ardu Turana s Gerardom Piquem otočil skóre na konečných 1:2.

Arsenal aj PSG s dvojgólovým náskokom

V A-skupine potvrdili papierové predpoklady Arsenal Londýn aj Paríž Saint-Germain. Anglický veľkoklub si vytvoril rozhodujúci náskok nad FC Bazilej ešte v prvom polčase, keď sa dvakrát presadil Theo Walcott. „Kanonieri“ zvíťazili 2:0 a zaknihovali prvé víťazstvo v tohtosezónnej skupinovej fáze LM.

Rovnako za tri body uspeli aj Parížania, keď otočili nepriaznivý vývoj s Ludogorcom Razgrad z 0:1 na 3:1. V zápase sa na čiare predstavil slovenský arbiter Roman Slyško.

Zostrih zápasu Arsenal Londýn – FC Bazilej

2. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov – Výsledky

A-skupina

Ludogorec Razgrad – Paríž Saint-Germain 1:3 (1:1)
Góly: 16. Natanael – 41. Matuidi, 55. a 60. Cavani
Rozhodovali: Královec (ČR) – SLYŠKO (SR)

Arsenal Londýn – FC Bazilej 2:0 (2:0)
Góly: 7. a 26. Walcott
Rozhodoval: Makkelie (Hol.)

B-skupina

Besiktas Istanbul – Dynamo Kyjev 1:1 (1:0)
Góly: 29. Quaresma – 65. Cygankov
Rozhodoval: Zwayer (Nem.)

SSC Neapol – Benfica Lisabon 4:2 (1:0)
Góly: 20. HAMŠÍK, 51. a 58. Mertens, 54. Milik (z 11 m) – 71. Guedes, 86. Salvio
Rozhodoval: Brych (Nem.)
/M. HAMŠÍK odohral za domácich celý zápas/

C-skupina

Celtic Glasgow – Manchester City 3:3 (2:2)
Góly: 3. a 47. Dembele, 20. Sterling (vl.) – 12. Fernandinho, 29. Sterling, 55. Nolito
Rozhodoval: Rizzoli (Tal.)

Borussia Mönchengladbach – FC Barcelona 1:2 (1:0)
Góly: 34. Hazard – 65. Turan, 74. Pique
Rozhodoval: Skomina (Slov.)