Liga majstrov: Barca zdolala ManCity 2:1 gólmi Suareza, Messi nedal penaltu

Luis Suarez sa teší z gólu v sieti Manchestru City. Foto - AP
Luis Suarez sa teší z gólu v sieti Manchestru City. Foto – AP

Juventus ide do odvety v Dortmunde s jednogólovým náskokom, Borussiu zdolal 2:1.

Liga majstrov – 1. osemfinále:

Manchester City – FC Barcelona 1:2 (0:2)

Góly: 69. Agüero – 16. a 30. Suarez, ŽK: Clichy – Rakitič, Alves, Adriano, ČK: 74. Clichy (Manchester) po 2 ŽK, rozhodoval: Brych (Nem.), 45.500 divákov.

Juventus Turín – Borussia Dortmund 2:1 (2:1)

Góly: 13. Tevez, 43. Morata – 18. Reus, ŽK: Vidal, Pereyra – rozhodoval: Lahoz (Šp.), 39.000 divákov.

Futbalisti anglického majstra Manchester City prehrali v osemfinále Ligy majstrov doma s FC Barcelona 1:2.

Katalánci si tak po dvoch prvopolčasových góloch uruguajského útočníka Luisa Suareza vytvorili skvelú pozíciu do odvety na Nou Campe, ktorá sa bude hrať 18. marca.

V druhom utorňajšom osemfinále na štadióne Juventusu Turín zvíťazili domáci nad Borussiou Dortmund 2:1.

Hrdinom dvojgólový Suarez

V Manchestri sa hosťujúci Suarez presadil už v 16. minúte, keď center Messiho narobil Kompanymu veľké problémy a od jeho chrbta odrazenú loptu poslal po zemi do siete bývalý hráč FC Liverpool.

Španielsky tím mal opticky viac z hry, domáci čakali na nebezpečný brejk, no ten neprichádzal.

Po polhodine hry zakombinoval Messi s Albom, ktorého center našiel Suareza a ten aj s pomocou ľavej žrde poslal loptu druhýkrát za chrbát bezmocného Harta.

Definitívne K.O. domácim mohol uštedriť v 44. minúte Alves, ale v rýchlom úniku jeho lob cez Harta skončil len na brvne.

Domáci znížili až v 69. minúte, keď zakombinovali pred 16-kou, Agüero do nej vtrhol medzi troch obrancov Barcy a strelou pod brvno nezadržateľne znížil.

Domáci tlačili v snahe vyrovnať, ale dostali tvrdú ranu v 74. minúte, keď po faule na Alvesa a druhej žltej karte musel predčasne z ihriska Clichy.

Zverenci Luisa Enriqueho početnú prevahu využili na kontrolovanie hry a cennú výhru nad tímom Čiľana Manuela Pellegriniho ustrážili. V nadstavenom čase ešte penaltu zahodil Messi.

Juventus doma neprehráva

Taliansky šampión Juventus doma neprehral už v 47. súťažnom zápase za sebou a do odvety v Dortmunde (18. marca) pôjdu zverenci kouča Massimiliana Allegriho v lepšej pozícii.

Všetko dôležité sa v Turíne odohralo v prvom polčase. Domáci začali náporom a svoju prevahu zužitkovali v 13. minúte. Morata potiahol po ľavej strane, po zrýchlení sa cez obrancu dostal k prudkému zakončeniu, brankár Borussie Weidenfeller loptu len vyrazil presne pred dobiehajúcého Teveza a ten do prázdnej brány už nemal problém doraziť.

Výber kouča Jürgena Kloppa vrátila do zápasu v 18. minúte chyba stopéra Chielliniho, ktorý sa pošmykol, Reus si loptu naviedol na stred šestnástky a rutinérskou strelou prekonal Buffona.

Juventus udrel krátko pred polčasom, Pogba z ľavej strany nacentroval do päťky, kde nepokrytý Morata trafil do odkrytej brány.

Borussia mala v druhom polčase viac z hry, lepšie kombinovala, ale nevedela si vypracovať čistú šancu.

Na druhej strane ju mohol definitívne poslať do kolien Tevez v 72. minúte, ale tesne minul pravú tyč. Neujala sa ani veľká šanca domáceho Pereyru v 86. minúte.