Denník N

Bohužiaľ, Beblavý je dôveryhodnejší ako štát

Jedna vec je na novej CT kauze príjemná – najhoršie už máme za sebou.

Poslanec Miroslav Beblavý zverejnením informácií o predraženom nákupe CT pre nemocnicu v Liptovskom Mikuláši znova potvrdil rolu najdôveryhodnejšieho kontrolného orgánu slovenského zdravotníctva.

Je to smutné, ale jeden talentovaný, pracovitý a relatívne známy poslanec budí pri tendroch v sektore väčší rešpekt ako polícia, prokuratúra, Úrad pre verejné obstarávanie, Najvyšší kontrolný úrad a Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou dokopy.

Za to poslanec Beblavý nemôže, vďačíme za to rokom systematickej práce inštitúcií, ktoré ak aj začnú robiť si prácu poriadne, verejnosť bude ešte roky rezervovaná. (Mimochodom, NKÚ včera zverejnil podrobnú, zaujímavú a dôveryhodnú správu o chaose a porušovaní zákona v štátnych nemocniciach.)

Na druhej strane, zo zistení o nákupoch CT pre nemocnice Žilinskej župy (Smer) nie je dôvod robiť závery, že ani po piešťanskom cétečku sa nič nemení. Ide o 5 rokov starý tender a minimálne v štátnych nemocniciach by sa už taký masaker v najbližšom čase nemal opakovať.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Zdravotnícke kauzy

Teraz najčítanejšie