Denník N

Upozornil na rúbanie pralesov pre palmový olej, bude nakrúcať 360-stupňové videá zo sveta

Archív Michala Gálika.
Archív Michala Gálika.

Z dokumentaristu sa stal profesionálny cestovateľ. Pre slovenského tvorcu navigácií bude nakrúcať videá po celom svete. Slovákov a Čechov Michal Gálik zaujal už dokumentom o biznise s palmovým olejom, na ktorý doplácajú ľudia aj opice.

Venujete sa dokumentaristike – prečo ste sa rozhodli získať pozíciu profesionálneho travelera, cestovateľa?

Už niekoľko rokov cestujem a popritom natáčam, sú to dve moje životné vášne. Chcel som teda získať pre mňa výbornú prácu. Nie je to len o cestovaní a natáčaní, ľuďom cez virtuálnu realitu ukážem svet. Sygic je slovenská firma, ktorá robí úžasný projekt, s cieľom sprevádzať ľudí po celom svete. Chcel som byť toho súčasťou.

Čo bude vašou pracovnou náplňou?

Ide o natáčanie turisticky zaujímavých lokalít na 360-stupňovú kameru. Tie zábery potom použijeme v nedávno predstavenej cestovateľskej aplikácii s virtuálnou realitou. Tento cestovateľský projekt uvidia ľudia po celom svete, môže im to pomôcť pri naplánovaní dovoleniek. Cieľom je inšpirovať ich v ich ďalšej ceste, keďže si vďaka aplikácii budú môcť prezrieť destinácie zo všetkých kútov sveta a pocítiť atmosféru rôznych miest.

Máte pripravený cestovateľský plán do bodky, alebo môžete improvizovať?

Spolu so Sygic tímom sme naplánovali hlavné body cesty. Vychádzali sme zo štatistík priamo z aplikácie o najvyhľadávanejších lokalitách na svete. Takže tam začneme. Mám však do istej miery voľnú ruku, a to je pre mňa dôležité, môžem si vybrať ďalšie miesta, ktoré považujem za atraktívne.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie