Už sme tu dva roky. Na výročie ponúkame všetky články Denníka N zadarmo
Oslavujeme výročie, a tak sme na piatok 14. októbra pripravili špeciálnu akciu pre našich čitateľov – všetky články sme odomkli.

14. októbra sú to už dva roky, odkedy sme na stránke opentat.sk zverejnili svoje dôvody, prečo nechceme pracovať pre majiteľov spoločnosti Penta a prečo opúšťame redakciu denníka SME. Nasledovali dni a týždne, počas ktorých nám tisícky z vás vyjadrovali podporu, ponúkali pomoc a nakoniec nás aj podporili finančne, vďaka čomu sa mohol zrodiť nezávislý Denník N. Sme vám za vašu podporu počas uplynulých dvoch rokov mimoriadne vďační a budeme sa snažiť ponúkať vám aj naďalej stále lepšiu žurnalistiku.
K narodeninám pre vás máme dva malé darčeky:
1. Naše predplatné na 2 roky môžete teraz získať až s 50-percentnou zľavou. Táto ponuka platí už len do piatkového večera.

2. Všetky naše články si dnes výnimočne môžete prečítať zadarmo. Ak neviete, s ktorými začať, tu sú tipy na pár textov, ktoré boli na našom webe v posledných mesiacoch najpopulárnejšie.
Fedor Gál v poslednom rozhovore: Končím. Zraňujú ma reakcie ľudí
Tvár Nežnej revolúcie a uznávaný sociológ Fedor Gál otvorene hovorí, kedy premýšľať o emigrácii.
Pred tridsiatimi rokmi na hranici ľudí trhali psy, teraz zverejnili zodpovedných
Hartmuta Tautza v auguste 1986 pri pokuse o útek do Rakúska na smrť dohrýzli nemecké ovčiaky. Historici zverejnili zoznam 22 zodpovedných za jeho smrť.
Samo Marec: Prečo nemám rád Slovinsko
Je rovnaké, len úplne iné. Je také, akým by Slovensko mohlo byť, ak by – nuž, bolo Slovinskom.
Hlavný odborník na pôrodníctvo: Kto tomu rozumie, do Hainburgu by rodiť nešiel
Pôrodnica na Antolskej v Bratislave urobí ročne najviac pôrodov na Slovensku. Zvládajú to len ťažko.
Peniaze sú lacné a ceny bytov rastú. Oplatí sa byt ako investícia?
Zdá sa, že ceny bytov budú najbližšie roky ďalej mierne rásť a úroky zostanú nízke, realitná bublina však aj tak nehrozí.
Rektor Masarykovej univerzity v Brne: Slovenskí študenti sú lepší
Na Masarykovej univerzite v Brne študujú tisíce Slovákov. Jej rektor Mikuláš Bek nedovolil pred tromi rokmi vystúpiť prezidentovi Zemanovi na univerzite, za čo ho dodnes nepozýva na hrad. Zeman by podľa neho mal prehodnotiť svoj monarchistický prístup k univerzitám.
Ušla s deťmi z Aleppa a skončila v Bratislave, od ktorej ju všetci odhovárali
Mladá žena a jej dve deti sú prvými Sýrčanmi, ktorí dostali azyl v rámci takzvaných dobrovoľných kvót. Ešte pred niekoľkými mesiacmi nevedela, že už nie sme súčasťou Československa, a keď jej ponúkli iba azyl na Slovensku, rozplakala sa. Teraz skúša nový život v Bratislave.
Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.