Denník N

Ficova taktika v diskusiách: hovoriť veľa a tváriť sa informovane

Fico máva v debatách málo oponentov, Bugár mu však neprekáža. Foto – TASR
Fico máva v debatách málo oponentov, Bugár mu však neprekáža. Foto – TASR

Premiér neustále debatuje s rovnakými politikmi, preto nemusí meniť postupy.

Pravidlom Roberta Fica je hovoriť veľa a čo najkomplexnejšie. Vďaka tomu pôsobí informovane a vierohodne, čo vytvára situáciu, v ktorej divák ťažšie rozoznáva nekorektné výroky.

Aby sa nepovedalo

Predseda Most-Híd v nedeľu napĺňal atribúty ideálneho súpera. Na jednej strane platí, že Béla Bugár sa často fakticky nemýli a až na zámenu miliónov za miliardy mal čistý štít aj túto nedeľu.

Povedal však o tretinu menej faktických výrokov ako Fico a Medan.SK namerala, že kým predseda vlády rečnil až 43 minút, Bugár si vybojoval len 17 minút.

Robert Fico neváhal použiť svoj obľúbený výrok o historicky najvyššom náraste minimálnej mzdy z 352 na 380 eur, ktorý Demagog.SK opakovane hodnotí ako nepravdivý.

Hoci faktom je, že na Slovensku sa nominálne zvyšovala minimálna mzda o viac ako 28 eur, respektíve osem percent niekoľkokrát, tento výrok zostal bez odozvy v štúdiu.

Grécko

Hlavnou témou nedeľného O 5 minút 12 bola situácia na Ukrajine a v Grécku. Pri reakcii na vývoj v povolebnom Grécku a jeho vyjednávania o záchrannom balíčku premiér preháňal tvrdením, že Gréci chcú dávať ľuďom elektrinu a bývanie zadarmo. 

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie