Tatara vyhlásili za prvú hviezdu, strelil ďalší víťazný gól

Foto - AP
Foto – AP

Aktualizované 8:00 – Detroitu patrí vo Východnej konferencii piata pozícia. Iba 4 hráči strelili v tejto sezóne viac víťazných gólov ako Tatar.

Tomáša Tatara vyhlásili za prvú hviezdu sobotňajšieho zápasu NHL medzi Nashvillom a Detroitom.

V záverečnej tretine sa Slovák postaral o rozhodujúci zásah a zároveň ním po prvý raz v kariére pokoril hranicu 25 gólov.

Detroit zvíťazil 4:3, jeden bod za prihrávku si pripísal aj Tomáš Jurčo.

Iba 4 hráči strelili v tejto sezóne NHL viac víťazných gólov ako Tatar – Alex Ovečkin, Max Pacioretty, Mike Cammalleri a Matt Beleskey majú po 8, mladý útočník Detroitu 7.

Ani presný zásah Andreja Meszároša nestačil Buffalu k triumfu nad Floridou. „Panteri“ vyhrali 5:3, v domácom drese debutoval český veterán Jaromír Jágr, ktorý po prestupe z New Jersey odohral niečo viac ako 17 minút a do štatistík sa zapísal troma streleckými pokusmi.

Boston zdolal Arizonu 4:1. Podiel mal na tom slovenský kapitán Bostonu Zdeno Chára, ktorý ku gólu pridal aj jednu asistenciu.