Denník N

Marek Vagovič napísal príbeh, ktorý Fico študentom nikdy neporozpráva

Marek Vagovič: Vlastnou hlavou
Marek Vagovič: Vlastnou hlavou

Prvého decembra vyjde kniha investigatívneho novinára Marka Vagoviča o Robertovi Ficovi Vlastnou hlavou. Novinár popísal, ako Fico predal Slovensko oligarchom.

Hoci nie je ešte ani rok od volieb, Slovensko je oblepené bilbordmi Smeru o tom, ako strana drží sľuby, a pracovný program Roberta Fica ukazuje, ako keby bol v plnom nasadení v kampani pred blížiacimi sa voľbami. Len za posledné dva týždne Fico navštívil štyri stredné školy s prednáškami pre študentov, stihol s nimi obedovať v jedálenskom vozni na hlavnej stanici v Bratislave a v jednotlivých malých mestách navštevuje podniky alebo úrady. V pondelok mal takýto program v Banskej Bystrici.

O necelé dva týždne vyjde kniha, ktorá ukazuje, že Fico drží sľuby hlavne podnikateľom, ktorí stáli na začiatku Smeru a ktorým je zaviazaný. Napísal ju novinár Marek Vagovič a rozpráva v nej príbeh, ktorý Fico žiadnym študentom nikdy nepovie, ale mali by ho poznať.

Novinár Marek Vagovič. Foto N – Vladimír Šimíček
Novinár Marek Vagovič teraz vedie investigatívny tím portálu Aktuality. Foto N – Vladimír Šimíček

Kniha Vlastnou hlavou mapuje históriu Smeru a všetky škandály strany aj jej predstaviteľov – od utajených sponzorských zmlúv Smeru s jeho mecenášmi cez nahrávku hlasu podobného Ficovmu, kauzu tunelovania vojenského spravodajstva, rozkrádania zdravotníctva až po kauzu Bašternák, po ktorej podľa Vagoviča už nič nie je také ako predtým.

Keď Vagovič pred voľbami 2010 prvýkrát počul 64-sekundovú nahrávku hlasu podobného Ficovmu o tom, ako zohnal peniaze pre stranu vlastnou hlavou, napadlo mu, že raz o strane napíše knihu. Fico nahrávku, ktorá by podľa novinára zrejme zlomila väzy každému európskemu premiérovi, prekvapivo prestál.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Kauza Gorila

Robert Kaliňák

Teraz najčítanejšie