Denník N

Fico označil prípad predraženého galavečera za útok na predsedníctvo: Ste špinavé protislovenské prostitútky

Foto N – Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Fico prišiel na tlačovku s ministrom Lajčákom, udalosti okolo galavečera označil za útok na naše predsedníctvo a odišiel bez otázok.

„Niektorí z vás sú špinavé protislovenské prostitútky a stojím si za týmto výrazom,“ povedal premiér Robert Fico na spoločnej tlačovej konferencii s ministrom zahraničia Miroslavom Lajčákom k prípadu predraženého galavečera k predsedníctvu Slovenska.

„To, čo sa deje posledné dni, to nie je náhoda, to je cielený útok proti úspešnému slovenskému predsedníctvu,“ dodal Fico.

Novinári podľa neho „na princípe jedna baba povedala“ robia príbehy. „Nie je možné, aby ste na dennej báze klamali a poškodzovali slovenské predsedníctvo,“ hovorí Fico. „Nemám nič proti tomu, ak nám idete po krku, ale vy neinformujete, vy bojujete s touto vládou.“

„Som predseda vlády a mojou povinnosťou je chrániť mojich ľudí.“ Hovorí, že Lajčáka všade chvália a slovenské predsedníctvo je hodnotené ako veľký úspech. Novinárov Fico na úvod poprosil, aby nenapísali, že stratil nervy, a všetko hovorí s pokojom. Na Slovensku vraj číta, že Lajčák je „zločinec, porušil zákony, všetko ukradnuté a zdefraudované“.

Fico tlačovku opustil a nechal Lajčáka odpovedať na otázky.

Máte pripomienku alebo ste našli chybu? Prosíme, napíšte na pripomienky@dennikn.sk.

Predražené predsedníctvo

Slovensko

Teraz najčítanejšie