Denník N

Jakeš, Mečiar, Fico a táraji (udalosti týždňa)

Radičová, Štrasser, Korda, Wienk, Bezák a Molnár vyberajú udalosť, prešľap i podcenený moment uplynulého týždňa.

Iveta Radičová, bývalá premiérkaradičová

Udalosť týždňa

Pred časom bývalý generálny tajomník ÚV KSČ Miloš Jakeš nazval kritikov komunistického režimu tárajmi. Svojho času Vladimír Mečiar opozičných politikov nazval, že sú to gágaji, táraji a prďúsi. A Robert Fico vyjadrenia Zuzany Hlávkovej označil ako táranie. Tri rôzne obdobia, tri rôzne osoby, ale rovnaká mentalita a rovnaké videnie sveta.

Prešľap týždňa

Recept na politický vývar: dusiť kauzy pomaly pod pokrývkou, pokiaľ prekypia, odstrániť penu z úst kritikov, opäť zakryť a dusiť ďalej. Stačí spochybniť dôveryhodnosť autorov kritiky: politickú opozíciu, médiá, nasledovať budú mimovládne organizácie, intelektuáli, analytici, politológovia, sociológovia… A tak bude mať dôveru Len On.

Citát týždňa

„Som predseda vlády Slovenskej republiky a mojou prácou je chrániť mojich ľudí.“

 

Ján Štrasser, spisovateľštrasser

Udalosť týždňa

Dievča, ktoré koplo do osieho hniezda korupcie a klientelizmu na Lajčákovom MZV, sa volá Zuzana Hlávková. Klobúk dolu! Je až tragikomické, že v rezorte, ktorý v rámci „sedláckosti“ iných rezortov vykazuje/vykazoval aspoň akú-takú serióznosť, sa udeje zlodejina na úrovni orientálneho bazára. Špička ľadovca. A čo je horšie: normálny ľadovec sa v globálnom oteplení raz roztopí, ale ten slovenský je z kvalitnej tatranskej žuly.

Podcenená udalosť

Poslanci si v poslednom okamihu zmrazili platy. Nebolo by pre Slovensko lepšie zmraziť väčšinu poslancov?

Citáty týždňa

Pondelok 21. 11.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie