Denník N

Štefunkov projekt ožil, má web a pridala sa k nemu šéfka Profesie či Zora Jaurová

Ivan Štefunko. Foto N – Tomáš Benedikovič
Ivan Štefunko. Foto N – Tomáš Benedikovič

Aktualizované 28.11. – K Progresívnemu Slovensku sa hlásia ďalšie známe osobnosti. Iniciatíva o sebe naďalej hovorí ako o občianskom združení, a nie politickej strane.

Občianske združenie Progresívne Slovensko cez víkend zverejnilo svoj web, mená podporovateľov a členov správnej rady i digitálnu platformu, kde chce debatovať o problémoch Slovenska. K projektu okolo podnikateľa Ivana Štefunka sa doteraz hlásil napríklad zakladateľ Websupportu Michal Truban, advokát Radovan Pala či aktivista Martin Dubéci.

Teraz sa k nim pridali ďalší ľudia, čiastočne známi z IT biznisu. Členkou správnej rady Progresívneho Slovenska sa stala Michaela Jacová, ktorá zakladala fondy rizikového kapitálu v Neulogy Ventures, čo je firma Ivana Štefunka. Jacová je spoluorganizátorkou najväčšieho slovenského podujatia pre inovatívne firmy Startup Awards.

Okrem Jacovej je členkou správnej rady aj riaditeľka známeho on-line portálu Profesia.sk Ivana Molnárová. Tá sa v roku 2015 sa stala aj predsedníčkou správnej rady Nadácie otvorenej spoločnosti.

Podporuje Meško aj Zajac

„Ciele a vízie Progresivného Slovenska vnímam ako nevyhnutnosť, ktorú Slovensko akútne potrebuje,“ reagovala Molnárová na otázku, prečo sa k združeniu pridala.

„Denne vidím, čo sa deje na trhu práce i v školstve: mladí ľudia odchádzajú do zahraničia, kde ostávajú žiť a zamestnávatelia majú veľký problém nájsť kvalifikovanú pracovnú silu. Školstvo neprepája teóriu s praxou. Ak budem môcť prispieť svojimi skúsenosťami, tak je to pre mňa efektívna forma, ako navrhovať riešenia a zmeny, ktoré pomôžu Slovensku.“

Medzi podporovateľmi združenia zasa figuruje spolumajiteľ internetového kníhkupectva Martinus.sk Michal Meško, advokátka Zuzana Čaputová a spoluvlastník softvérovej firmy Eset Anton Zajac. Ten nedávno podporil aj iniciatívu poslanca Miroslava Beblavého V mojom mene.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Progresívne Slovensko

Teraz najčítanejšie