Denník N

Vládna koalícia bojuje proti vlastným občanom

Právny štát sa nedá budovať bez toho, aby neboli potrestaní páchatelia štátneho teroru.

Autor je poslancom NR SR

Naša vláda sa tvári, že bojuje o charakter krajiny. Na jednej strane prijímaním nových zákonov, ako sú protischránkový zákon, exekučný poriadok, no na druhej strane chráni tých, čo zákon porušujú.

Azda v tejto krajine neexistuje človek, ktorý by veril, že Rómovia v osade (všetci) krivo svedčili o kupovaní hlasov. Ako je potom možné, že poslanci Smeru Kubánek a Chudík v osade, kde ich nik nepozná, dostali viac preferenčných hlasov ako samotný Fico?

Súd oslobodí bratov Paškovcov… lebo procesné chyby. Aj toto je s kostolným poriadkom?

Vláda bojuje proti korupcii aj tak, že minister vnútra vyšetruje sám seba. Premiér býva v byte, ktorý bol pravdepodobne postavený z nelegálne vyplatených vratiek DPH. Potom sa niet čo čudovať ani nad tým, že minister zahraničných vecí všetky zákazky súvisiace s naším predsedníctvom EÚ obstaráva na základe výnimiek, že nesedia čísla, že nevieme, čo koľko stálo, a ani to, kto zmluvy za ministerstvo podpisoval. Na internete je zverejnená zmluva, podľa ktorej to podpisovala generálna riaditeľka sekcie rozpočtu, ktorá však na poslaneckom prieskume tvrdila, že ona zmluvu nepodpísala. Nedozvedeli sme sa ani to, kto dal príkaz na oslovenie Agentúry EVKA.

Parlament sa má opäť zaoberať Mečiarovými amnestiami, pri ktorých si treba položiť otázky:

  • Aký právny štát je ten, ktorého úrady a zamestnanci organizujú únos vlastného občana do zahraničia?
  • Aký právny štát je ten, ktorý chráni zločincov?

No jednoducho, nie je to štát, v ktorom by zákon platil rovnako pre každého.

Prečo by nás občanov potom malo prekvapiť, že vláda Smer-SNS-Most predkladá deklaráciu parlamentu vo vzťahu k Mečiarovým amnestiám namiesto podpory návrhu na ich zrušenie? Deklaráciou Fico, Danko a Bugár dosiahnu, že amnestie zrušené nebudú. A tí, čo spáchali štátny teror na občanovi, nikdy nebudú potrestaní. Kým budú Mečiarove amnestie súčasťou právneho systému Slovenska, nazdávam sa, že nebude možné hovoriť o Slovensku ako o právnom štáte .

Prekvapujúce na deklarácii je len to, že ju predkladajú so súhlasom a podporou strany Most. Most vytvoril priestor pre Fica a Danka, aby mohli povedať, že oni boli za deklaráciu a amnestie odsudzujú, ale amnestie naďalej platiť budú. Most umožnil vytvoriť vládu Fico III a dnes pomáha Ficovi chrániť Mečiara a akt štátneho teroru.

Zrušenie Mečiarových amnestií by pritom bolo obrovským krokom k skutočnému právnemu štátu, ku krajine, kde nebudú stáť vyvolení nad zákonom.

Komentáre

Teraz najčítanejšie