Denník N

Varia a blogujú o jedle. Pozrite si výber slovenských foodblogerov

Ilustračné foto - Food Blog Slovakia
Ilustračné foto – Food Blog Slovakia

V polovici marca vychádza nová slovenská kniha Food Blog Slovakia. Prináša príbehy ľudí, ktorí varia a svoje recepty zverejňujú na webe. Niektorí z nich začali v gastronómii aj podnikať.

„Raz dávno, keď sme ešte boli zamestnaní v džobe ’od deviatej do piatej’, chodievali sme do jednej reštaurácie na obedové menu. Každý deň sme dostali: a) kurací steak na akýkoľvek spôsob + hranolky a ryžu, b) pizzu, c) cestoviny.“

Touto skúsenosťou väčšiny Slovákov začínajú svoje rozprávanie o jedle Simona Arbesová a Peter Horváth, zakladatelia blogu Bratilicious, na ktorom pravidelne recenzujú a odporúčajú reštaurácie a bistrá. Všetko sa vraj zmenilo po návšteve jednej indickej reštaurácie, v ktorej bolo, na rozdiel od všetkých tých podpriemerných „menučkových“, prázdno.

„Rozhodli sme sa, že  spravíme, čo bude možné, pre zlepšenie gastra na Slovensku. Založili sme blog a začali sme písať len o dobrých podnikoch v Bratislave.“ Blog dnes navštívia tisícky ľudí mesačne a jeho autori sa rozhodli pre dobrú gastronómiu spraviť ešte viac. Zostavili knihu Food Blog Slovakia, kde prinášajú príbehy a recepty ľudí, ktorí radi varia, blogujú o tom alebo pracujú v známych reštauráciách.

V knihe nájdete 37 osobností, Denník N z nich vybral desať.

Henrieta Peškovičová

Po dlhoročnom podnikaní v oblasti marketingu a PR sa Henrieta rozhodla radikálne zmeniť svoj spôsob života. Venuje sa tvorbe kníh o jedle, príprave receptov pre rôzne portály, prednášaniu vo firmách alebo aj súkromným kurzom prípravy jedla. Vyskúšala si lektorstvo v školách varenia, jednu aj založila. Varila pod vedením jedného z najlepších šéfkuchárov v top slovenskej reštaurácii, kde získavala skúsenosti z profesionálnej kuchyne. Je vegetariánka, takže varí najmä jedlá bez mäsa. Jej stránka s receptami bola jedna z prvých na slovenskom Facebooku, nájdete ju TU.

Bonviváni

Emília a Táňa sú matka a dcéra. Pätnásť rokov žili každá v inom kúte sveta, teraz sa opäť stretli a žijú v Prahe. Jedna varí klasiku a oprašuje staré recepty, druhá viac recepty zdravé a praktické. Spojením moderna s klasikou sa stali bonviváni atraktívnou stránkou s vysokou návštevnosťou. Nájdete tu nielen poctivé recepty, ale aj gurmánske zážitky, články, rady a recenzie. Všetko na bonvivani.sk.

Jem iné

Za stránkou jemine.sk je Janica Lacová. Pôvodne grafička a copywriterka si vytvorila značku Jem iné, ktorá vzdeláva v oblasti zdravej výživy a tvorí jednoduché recepty s rozumným využitím lokálnych zdrojov. V roku 2013 spolu s ostatnými členmi občianskeho združenia Jem iné začala pracovať na obnovení priestorov bratislavskej Starej Tržnice, kde v máji 2014 uviedla do prevádzky Food Hub, súčasťou ktorého je teoretická a praktická škola varenia Jem iné. Jej rady a tipy nájdete TU.

IMG_4708

 Biteme.sk

Stránku založili Barbora Drahovská a Mimi Nemčeková deň pred Vianocami v roku 2011, pri ich prvom spoločnom pečení. Ich obľúbené vegetariánske recepty si pomerne rýchlo našli priaznivcov. Dnes podľa nich varia vegetariáni, vegáni, ale aj tí, ktorí mäso jedia. Hlavným kritériom je, že na prípravu jedál stačí iba pár, väčšinou bežne dostupných, surovín. Okrem toho dbajú na to, aby varili zdravo, čerstvo a sezónne. Na Faceboku majú viac ako 6-tisíc fanúšikov, recepty zverejňujú na tejto stránke.

Varič Daniel

Jedlo je vraj droga a myslí si to o ňom aj Daniel. Preto dal svojmu blogu názov „varič“. Ide totiž o slangové označenie výrobcu pervitínu a pripadalo mu to ako vtipný nápad. Na blogu nájdete okrem receptov aj recenzie, zápisky z ciest a občas i postrehy, ktoré sa jedla týkajú iba okrajovo. Snaží sa ľuďom priblížiť aj menej tradičné jedlá, napísať niečo o ich pôvode či o surovinách, z ktorých sú vyrobené. Stačí si kliknúť sem.

Katarína Lilov

Katka je podľa knihy o foodblogeroch kuchár samouk a nemá žiadne konkrétne jedlo alebo kuchyňu, ktorú by varila najradšej. Varí všetko, od boeuf bourguignon cez domáce cestoviny, steaky, pečenie chleba, koláčov, tort až po žabie stehienka. Napísala aj kuchársku fotoknihu pre obyvateľov zariadenia podporovaného bývania na Hontianskej ulici v Bratislave. Svoje recepty zverejňuje na Facebooku.

Tatiana Leová

Tatiana o sebe hovorí, že sa snaží variť tradičné jedlá netradične. Zaujíma sa o prírodnú medicínu, bylinky a ich spracovanie. Jej veľkou vášňou je zaváranie – netradičné džemy, čatní, omáčky, pestá – to všetko bez použitia chémie. Organizuje kurzy varenia v oblastiach, ktoré sú jej najbližšie – spracovanie ovocia, zeleniny a byliniek. Bloguje už od roku 2011 a jedlá, ktoré varí, čitateľom predstavuje na stránke foodbloger.com.

Martin Popelka

Martin si v roku 2013 založil blog Moja kuchyňa, na ktorom nájdete prevažne dezerty a recepty na pečenie. I keď vraj inšpiráciu berie vo svojom detstve, okrem domácich šišiek na blogu nájdete aj nepečené RAW dezerty, vegánsky cheesecake či návod, ako si doma pripraviť jahodový lekvár. Blog Moja kuchyňa nájdete TU.

 Agnesa Máhrová

Blog, ktorý sa sústredí takmer výhradne na pečenie. Agnesa si od detstva vystrihuje recepty z časopisov a zbiera kuchárky. Hovorí, že cieľom jej foodblogu je, aby si mladé dievčatá opäť zamilovali pečenie, ukázať im, že sa to dá aj ľahko a efektívne. Rada pečie cheesecaky, brownies, nepečené koláčiky a snaží sa vymýšľať ich nové verzie. Adresa jej blogu je angiebakes.com.

Alie Lengyelová

Blog, ktorý je nielen o jedle, ale aj o tom, ako sa dá jedlo vyfotiť. Krásnymi fotkami sú tu doplnené recepty na jablkový či tekvicový koláč, maslové sušienky či ryžový puding. Stačí si klinúť SEM.

Gastro a jedlo

Slovensko

Teraz najčítanejšie