Tatar strelil premiérový hetrik v NHL, vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu

Foto - twitter.com/DetroitRedWings
Foto – twitter.com/DetroitRedWings

V nočných zápasoch sa presadili Tatar, Sekera, Hossa a Pánik. Hlavnou postavou bol útočník Detroitu.

Tomáš Tatar strelil svoj premiérový hetrik v NHL. 26-ročný útočník ním pomohol Detroitu k víťazstvu 6:4 na Anaheimom a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu.

Rázne tak prelomil streleckú smolu, keď v predošlých 12 zápasoch skóroval iba raz. Po 32 dueloch sezóny má slovenský útočník na konte 14 bodov (7+7).

Všetky góly

Tatar si svoje góly rozložil po jednom do každej tretiny. Prvý strelil v 14. minúte, keď pohotovo dorazil strelu Mikea Greena a znížil na 1:2. Ducks potom znovu viedli o dva góly, ale následne opäť udrel slovenský krídelník a tentoraz kurióznym spôsobom.

1. gól

Tatarovu strelu švihom tečoval korčuľou obranca Anaheimu Cam Fowler do zadného mantinelu, odkiaľ sa puk odrazil zozadu do betónu brankára Jonathana Berniera a skončil v bránke. Detroit „pinballovým“ gólom znížil na 2:3 a v zápase sa rozbehol.

„Bolo to perfektne načasované, pretože tento šťastný odraz zmenil celý zápas. V predošlých štyroch zápasoch sme nehrali veľmi dobre a potrebovali sme aj trochu šťastia,“ povedal pre nhl.com Tatar.

2. gól

Hetrik zavŕšil v 45. minúte, keď sa ocitol úplne sám už pred novým brankárom Ducks Johnom Gibsonom a prekonal ho po skvelom blafáku na forhend. Tatar zvýšil na 5:3 a jeho presný zásah bol nakoniec víťazný.

Detroit po štyroch domácich prehrách konečne zvíťazil a prvýkrát v sezóne strelil šesť gólov. Tatar bol na ľade 18 minút a 21 sekúnd, mal tri plusové body, zaznamenal tri strely a tri bodyčeky.

3. gól

V noci na nedeľu sa do kanadského bodovania zapísali aj ďalší traja Slováci. Obranca Andrej Sekera sa dvoma asistenciami podieľal na výhre Edmontonu nad Tampou Bay 3:2 po nájazdoch.

Marián Hossa a Richard Pánik zhodne jednou asistenciou prispeli k triumfu Chicaga 6:4 na ľade St. Louis.

NHL – sobota: Dallas – Philadelphia 3:1, Minnesota – Arizona 4:1, Carolina – Buffalo 2:1 pp a sn, Detroit – Anaheim 6:4 /TATAR za domácich 3+0/, Ottawa – New Jersey 3:1, Toronto – Pittsburgh 2:1 pp, Washington – Montreal 1:2, Nashville – New York Rangers 1:2 pp a sn, St. Louis – Chicago 4:6 /za hostí HOSSA 0+1, PÁNIK 0+1/, Edmonton – Tampa Bay 3:2 pp a sn /SEKERA za domácich 0+2/