Denník N

Čo sa stane v roku 2017 (predpovede Denníka N)

Shooty: Vytrvalci, 5. septembra 2016.
Shooty: Vytrvalci, 5. septembra 2016.

Rok 2016 pre brexit a americké voľby nedopadol pre prognostikov dobre. Aký bude ďalší rok? Porazí Mičev Kotlebu? Stane sa Merkelová znovu kancelárkou? Budeme sa tešiť z úspechov Sagana? Tu sú tipy Denníka N.

SLOVENSKO:

1. Kaliňák neodíde

Hoci aj časť koalície bude ďalej opakovať, že kauza Bašternák je problém, minister zostane ministrom. Z jeho pohľadu to najhoršie už zrejme prehrmelo, a preto nebude chcieť opustiť post s obrovským vplyvom na fungovanie bezpečnostných zložiek štátu.

2. Koalícia vydrží

Zdrojom napätia vnútri koalície budú kauzy a boje o sféry vplyvu. Pri klesajúcich preferenciách Smeru a rastúcich percentách SNS bude pravdepodobne pokračovať rast Andrejovho Dankovho sebavedomia. Prejaví sa to zápasom o RTVS, ktorý sa môže skončiť odchodom Václava Miku, no ani to nebude dôvod na rozpad koalície.

3. Kotleba prehrá voľby

V novom roku budú len jedny voľby – župné–, a zrejme budú prvýkrát jednokolové. Najsledovanejší bude banskobystrický súboj Mariana Kotlebu a Stanislava Mičeva, ktorý Kotleba prehrá. Tradične pravicovú Bratislavskú župu by zasa mohol ovládnuť ľavičiar s podporou Fica Milan Ftáčnik.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Dennika N.

Teraz najčítanejšie